BEŞİKTAŞ DERBİ İÇİN EVİNDE TRABZONSPOR’U KONUK EDECEK

BEŞİKTAŞ DERBİ İÇİN EVİNDE TRABZONSPOR’U KONUK EDECEK

4 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Kara kartal Beşiktaş 6 Kasım Cumartesi akşamı saat 19.00’da kendi evinde, kendi sahasında, Vodafone Park Arena’da Trabzonspor’u konuk edecek. Beşiktaş bu sezonun ikinci derbisinde de kendi evinde sahaya çıkacak.

Kartal Beşiktaş ilk derbisinde kendi evinde Galatasaray’ı konuk etti. Beraberlik tehlikesi ile karşı karşıya kalsa da maçı kazanan Beşiktaş 2-1’lik skor ile sahadan, taraftarlarının yanından mutlu bir şekilde ayrıldı.

Kartal Beşiktaş 6 Kasım Cuma akşamı yine taraftarlarının önünde rakibi Trabzonspor’u yenerek bu sezonun ikinci derbisini kazanmak istiyor. Beşiktaş 20 puanla 4. Sırada yer alıyor ve güçlü ve dişli rakibi Trabzonspor 27 puanla lider konumunda yer alıyor.

Kartal Beşiktaş taraftarlarının gücü ile beraber maçı kazanıp 3 puanı alarak kendi puanını belirlemek ve liderlik yarışında önemli bir adım atmak istiyor. 23 puana ulaşarak liderlik yarışında yükselmek isteyen Beşiktaş dişli rakibini yenerek onun liderlik puanına yaklaşmak istiyor.

BEŞİKTAŞ 23 PUANA ULAŞMAK İSTİYOR

Beşiktaş 20 puanla şu an 4. Sırada yer alıyor. Sakatlıklarını yavaş yavaş toparlayan Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’ndeki önemli maçını oynayıp sonrasında da kısa bir hazırlık süresinden sonra Trabzonspor derbisine çıkacak.

Şampiyonlar Ligi’nde henüz daha hiç puan alamayan Beşiktaş bu durumu tersine çevirmek için bu akşam, 3 Kasım Çarşamba akşamı saat 23.00’te deplasmanda mücadele edecek. Sergen Yalçın ve öğrencileri Sporting Lizbon maçında sahaya çıkıp 90 dakika boyunca her dakika mücadele edecekler.

Bu maç Beşiktaş’ın liderlik yarışındaki konumu için oldukça önemli. Beşiktaş öğrencileri ile beraber çıkıp bu maçı kazanarak taraftarlarına mutlu bir derbi akşamı yaşatmak istiyorlar. Beşiktaş bu sezona iyi başlayamadı ve deplasman lanetini de bir türlü kıramadı.

BEŞİKTAŞ’IN SIKIŞIK PROGRAMI

Beşiktaş galibiyet elde ederek hem önemli bir 3 puan kazanmak istiyor hem de liderlik koltuğunda oturan Trabzonspor’un daha da yükselmesini engellemek istiyor. Başarılı bir performans için Lizbon’dan döner dönmez derbiye hazırlanacak olan Beşiktaşlı oyuncuları yoğun bir tempo bekliyor.

Galibiyet arzusu ile sahaya çıkacak olan Beşiktaş rakibi Trabzonspor’a izin vermeden maçtan ayrılmak istemiyor.