FENERBAHÇE’DE SAMATTA PROBLEMİ

FENERBAHÇE’DE SAMATTA PROBLEMİ

14 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’ye sürem başlangıcında geçirme olan ve ilk maçında Fatih Karagümrük’e karşı 2 gol birden atan Samatta, daha sonraki performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Tanzanyalı golcünün bu formu, sarı-lacivertli yönetimi de sıkıntıya soktu. Fenerbahçe’nin sürem başlangıcında Aston Villa’dan büyük umutlarla geçirme etmiş olduğu Mbwana Samatta şu ana kadar beklentileri karşılayamadı.

Sarı-Lacivertli formayla 19 maça çıkan Tanzanyalı forvet ancak 5 gol atabildi. Samatta, yeni sürem yönetimi de sıkıntıya sokacak. Fenerbahçe sürem başlangıcında star futbolcuyu 1 yıllığına Aston Villa’dan kiralamış sadece sözleşmeye 6 milyon Euro’sevinç mecbur satın alma opsiyonu ekletmişti.

Opsiyon yazın devreye girecek. Takvim’in haberine göre, Finansal Fair Play sebebiyle geçirme yapılması için 6 milyon Euro’nun üstünde oyuncunun satılması gerekecek. 6 milyon Euro sevinç bir gelir elde edilemezse Samatta’nın lisansı bile çıkarılamayacak.

FİNANSAL FAİR PLAY ZORUNLULUĞU

Fenerbahçe sürem başlangıcında star futbolcuyu 1 yıllığına Aston Villa’dan kiralamış sadece sözleşmeye 6 milyon Euro’sevinç mecbur satın alma opsiyonu ekletmişti. Opsiyon yazın devreye girecek.

Takvim’in haberine göre, Finansal Fair Play sebebiyle geçirme yapılması için 6 milyon Euro’nun üstünde oyuncunun satılması gerekecek. 6 milyon Euro sevinç bir gelir elde edilemezse Samatta’nın lisansı bile çıkarılamayacak.

BULUT EKSİKLERİN DÖNÜŞÜNÜ AÇIKLADI

Fatih Karagümrük ile yüz yüze gelen Fenerbahçe, Mame Thiam ve Enner Valencia’nın golleriyle mücadeleyi 2-1 kazanmıştır ve mühim bir yengi elde etti. Müsabaka sonrası sarı-lacivertlilerde teknik direktör Erol Bulut açıklamalarda bulunmuş oldu ve mücadeleleri sebebiyle oyuncularını tebrik etti.

Öte taraftan Bulut, sakatlıkları bulunan Pelkas, Gustavo ve İrfan Can Kahveci ile alakalı konuştu. Süper Lig’in 25. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Fatih Karagümrük’ü 2-1 yenik ederek maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut, mücadelenin peşinden yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

İki farklı yarı oynadıklarını, 2 gün ilkin 130 dakika maç oynadıklarını, 140 kilometre koştuklarını, Ozan ve Sosa fazlaca koştuğunu, Mesut’un aylar sonrasında 80 dakika oynadığını belirtti. Ora saha üçlüsünün fazlaca yorulduğunu, yorulunca da rakibin üzerlerine gelmiş olarak gol bulduğundan bahsetti.

İşi ilk yarıda bitirebileceklerini sadece başaramadıklarını belirtti. Sakat oyuncular hakkındaki da konuşan bulut, Luiz Gustavo’nun ve İrfan Can’ın 2 hafta sonrasında döneceğini, Pelkas’ın ise pazartesi günü idmanlara başlayacağını belirtti.