FALCAO İÇİN TRANSFER ÖNERİSİ

Süper Lig’de an itibarıyla önder durumda bulunan Galatasaray, ara geçirme periyodunu ekibine katmış olduğu 5 isimle kuvvetlendirmişti. Sarı-kırmızılılarda geleceği en oldukça dört gözle beklenen adlardan olan Radamel Falcao için takımdan ayrılacağına yönelik birçok haber ortaya atılırken, yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor.

Galatasaray’a büyük umutlarla gelen sadece geldiği günden bu yana sakatlıklarla boğuşan Kolombiyalı star Radamel Falcao takımdaki geleceği en oldukça dört gözle beklenen adlardan.

Ara transferde takımdan ayrılacağına dair çokca haber çıkan tecrübeli futbolcu için Galatasaray’ın maçlarını gösteren Kolombiya televizyonu Win Sport TV’nin dış haberler muhabiri Felipe Sierra, açıklamalarda bulundu.

Radyospor’da katılmış olduğu bir programda konuşan Sierra, Radamel Falcao oldukça kuvvetli halde antrenmanlara başladığını, sezon sonuna kadar Galatasaray’a en çok miktarda katkı sağlamak istediğini, fakat oldukça büyük ihtimalle sürem sonunda, ayrılacak ve gideceği yer ne olursa olsun Amerika olacağını, Inter de Miami onunla tekrar ilgilenmeye başladığını ve Kolombiya’ya dönmeyeceğini bildiğini, eski ekibi River Plate’e döneceği yönündeki iddialar ise dedikodudan ibaret olduğunu belirtti.

HER ŞEYİNİ VERDİ

Sarı-kırmızılılara büyük umutlarla gelen sadece kaçırılmış olduğu maç sayısı oynadığı maç sayısını geçen star golcü sahalara geri dönmeye hazırlanırken kendisine sürpriz bir geçirme önerisi geldi.

Kolombiya futbolunun zamanı golcülerinden Asprilla, Galatasaray’da geleceği tartışılan Radamel Falcao için konuştu ve River Plate’in tecrübeli oyuncuya müsait olmadığını kaydederek, en müsait adresi duyurdu.

Falcao’nun Amerika’de sakin bir oyun oynaması icap ettiğini söyleyen eski golcü, Her şeyini verdiğini kazanması ihtiyaç duyulan her şeyi kazandığını, artık sakinliğe ve huzura ihtiyacı olduğunu belirtti.

FATİH HOCA KARAR VERECEK

Galatasaray 2. Başkanı Albayrak, Falcao için, Galatasaray için ve dünya futbolu için oldukça büyük bir marka, Galatasaray’a gelemez dediklerinde geldiğini, transferi için kendilerine gelen bir şey olmadığını, şayet gelirse ilkin Fatih Terim ile konuşulacağını sonrasında yönetimle değerlendirileceğini belirtti.

Geçen sürem 22 maçta 11 gol 1 asist üreten Radamel Falcao, bu sürem ise 9 maçta oynayabildi ve 5 gol 2 asistlik performans ortaya koydu. Kolombiyalı golcü senelik 5 milyon Euro ile Galatasaray’da senelik en çokça kazanan oyuncu durumunda.

Falcao’nun 31 Mayıs 2022 zamanı itibarıyla sözleşmesi sona erecek. Galatasaray’a büyük umutlarla gelen sadece geldiği günden bu yana sakatlıklarla boğuşan Kolombiyalı star Radamel Falcao takımdaki geleceği en oldukça dört gözle beklenen adlardan.