FENERBAHÇE’DE PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM İLE YOLLAR AYRILIYOR

FENERBAHÇE’DE PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM İLE YOLLAR AYRILIYOR

4 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım da Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile yollar ayrılamaya yakın durumda.

Süper lig ve UEFA Avrupa liginde havlu atan sarı lacivertli takım da teknik adam ile yolların ayrılması çok yakın.  Üst üste alınan başarısız sonuçlar ile takımdaki oyuncuların ve taraftar ile birlikte artık sarı lacivertli yönetiminde Portekizli teknik adam Vitor Pereira ‘ya güven kalmamış durumda.

Portekizli teknik adam yerine ise simdi den birçok isim ortaya çıkarken en güçlü isimler arasında ise Ukrayna’lı Andriy Shevchenko var.

VİTOR PEREİRA’YA GÜVEN KALMADI

Sarı laciverti kulüpte üst üste alınan kötü sonuçlar ve bu durumu düzeltmek için yeni bir oyun planı taktik oyuncu grubu üzerinde çalışmayan Portekizli teknik adam VitorPereira güven kalmadı.

Sahada ki oyun nu da her geçen karşılaşma sonrasında kötü sinyaller vermesine rağmen Portekizli teknik adamın bu oyun ve taktik planı üzerinde inat ile çalışması büyük tepki toplamaya devam ediyor.

UEFA Avrupa liginde Antwerp deplasmanı ve süper lig de Kayserispor maçları sonrasında ki verilecek milli ara sarı lacivertli takım için çok önem kazanmış durumda.

Avrupa da havlu atmaması için zorlu Antwerop karşılaşmasında mutlak üç puan alması gereken sarı lacivertli takımın bu performansı teknik adam için de oldukça önemli olacak.

Süper lig de ise üst üste alınan mağlubiyetler ile takım bu sezon ki mutlak şampiyonluk hedefinden ulaşmaya başlaması da teknik adam ile yolların ayrılmasına en büyük sebeplerden birisi. Lider olarak gidilen Trabzonspor deplasmanın da kaybedilen maç sonrasında hem liderlik hem de takım da üst üste kaybedilen puanlar sonrasında oyuncular erkenden havlu atmış durumdalar.

Süper lig de Kayserispor maçının önemi de çok büyük milli ara öncesinde ki son karşılaşma olması olası bir sarı lacivertli takımın bu iki maçta ki puan kayıpları verilen milli arada yeni teknik adam ile de anlaşmak için çok uygun bir zaman olması ile büyük önem taşıyor.

YENİ TEKNİK ADAM KİM OLACAK?

Sarı lacivertli takım d birçok teknik adam ismi geçmeye başlarken bu isimler arasında Türk teknik adamın geçmemesi de ilginç.

Yabancı teknik adam ile çalışmak isteyen başkan Ali Koç daha öne Erol Bulut ve Emre Belözoğlu ile çalışmış ancak sonuca ulaşamamıştı ki bu sezon yeni den eski teknik adam Vitor Pereira ile anlaşılmıştı.

Adı geçen teknik adamlar arasında AndriyShevchenko yer almaya başladı. Teknik adam kariyerine Ukrayna Milli Takımı ile başlayan genç teknik adam 5 sene içinde 52 karşılaşmaya çıkan AndriyShevchenko, bu müsabakalarda 25 kez galibiyet sevinci yaşadı.Genç teknik adam 13 beraberlik, 14 de mağlubiyet ile ayrılan genç hocanın takımı, rakip fileleri 71 kez havalandırırken, kalesinde ise 62 gole engel olamadı.  Genç teknik adamın Ukrayna ile en önemli başarısı ise EURO 2020‘de çeyrek finale çıkmasıydı.