FENERBAHÇE’DE PLAN YAPILDI

Fenerbahçe’de teknik direktör çalışmaları tam gaz devam ediyor. Sarı lacivertli yönetimin listesinde ilk sırada bulunan İspanyol teknik direktör Rafael Benitez, 16 Haziran’da resmi görüşmeler için İstanbul’da olacak. Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe’nin yaptığı projeyi olumlu buluursa sarı lacivertli takımın yeni teknik direktörü olacak.

Fenerbahçe yönetimi, Benitez’in yapılan teklifi reddetmesi ihtimaline karşın alternatif arayışlarını da sürdürüyor. Sarı lacivertli yönetimin listesinde iki Portekizli teknik adam var, bu teknik adamların ikisiyle de görüşmeler sürüyor.

İLK ADAY BENİTEZ

Fenerbahçe, hayal kırıklığıyla geçen 2020-21 sezonunda ligi üçüncü sırada bitirdi ve kupa hasretini 7 yıla çıkardı. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un geçen sezon yaptığı plan tutmadı. Ali Koç, 1 Haziran’da yaptığı basın toplantısında Emre Belözoğlu’nun yeni sezonda takımda olmayacağını ve takımın başına yabancı bir teknik direktörün geleceğini açıkladı.

Fenerbahçe’nin ilk hedefi, 2005 yılında Liverpool ile Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan İspanyol teknik adam Rafael Benitez. Bir süredir Benitez ile temas halinde olan Fenerbahçe, İspanyol teknik adamı İstanbul’a davet etti. Benitez, 16 Haziran’da İstanbul’da olacak ve Ali Koç’un projesini ilk ağızdan dinleyecek.

Taraflar arasında anlaşma sağlanırsa İspanyol teknik adamla 2+1 yıllık sözleşme imzalanacak ve Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Rafael Benitez olacak.

ALTERNATİFLER HAZIR

Fenerbahçe yönetimi, Rafael Benitez ile anlaşma sağlanamaması durumunda yöneleceği alternatif teknik adamları belirleyerek işini sağlama aldı. Fenerbahçe, İspanyol teknik adamla anlaşamazsa listesindeki iki Portekizli teknik adamla görüşecek ve bu isimlerden birini takımın başına getirecek.

Bu isimlerden ilki 48 yaşındaki Paulo Fonseca. Fenerbahçe, Rafael Benitez ile anlaşamaması durumunda ilk olarak Fonseca’ya yönelecek. Fonseca, kariyeri boyunca Porto, Shakhtar Donetsk ve Roma gibi kulüpleri çalıştırdı. Fenerbahçe, Fonseca ile görüşmesi için menajer Batur Altıparmak’a yetki verdi ve Batur Altıparmak, Portekizli teknik adamın menajeri Marco Abreu ile görüştü. Fonseca’nın kariyerinde 3 Ukrayna Ligi, 3 Ukrayna Kupası, 1 Ukrayna Süper Kupası, 1 Portekiz Kupaso ve 1 Portekiz Süper Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

Benitez’le anlaşmaya varılamaması halinde B planı olarak tutulan diğer teknik direktör ise 43 yaşındaki Andres Vilas-Boas. En son Fransız ekibi Marsilya’yı çalıştıran Vilas-Boas’a ilgi gösteren tek kulübün Fenerbahçe olmadığı gelen bilgiler arasında.