Beşiktaş’ın Forveti El-Nassr’da

Suudi Arabistan Ligi takımlarından El-Nassr, yeni sezon için kadrosuna sürpriz bir ismi kattığını açıkladı. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ta mücadele veren başarılı forvet oyuncusu Vincent Aboubakar, El-Nassr’a transfer oldu. Bu sürpriz transfer kulübün resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla öğrenildi.

3 yıllık sözleşmeye imza atan Aboubakar  2020-21 sezonunda Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan ve ardından çifte kupa sevinciyle yeni sezon hazırlıklarına geçen Beşiktaş’ta 26 maçta oynamış ve 15 gol atmıştı. Bu performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Sezonluk 6 milyon Euro ücret alacağı konuşulan başarılı ismin, eski takım arkadaşı Anderson Talisca ile tekrar bir araya geleceği de öğrenildi.

Gerçekler Aylar Önce Yapılan Paylaşımda Ortaya Çıktı

Aboubakar’ın Beşiktaş’ın teklifini geri çevirdiği biliniyor. Yeni açıklanan transfer haberinden önce de Beşiktaş karşılaşmalarında son 10 maçta sakatlığını öne sürerek oynamaması ve bununla birlikte “30 maç oynarsa sözleşmesi uzar” maddesinin de işlememesi Aboubakar’ın bu tercihlerini neden yaptığını ortaya çıkardı. Anderson Talisca’nın aylar önce yaptığı bir paylaşım bu noktada dikkat çekti. O zamanlar El-Nassr’da forma giyen Talisca’nın “yakında birlikteyiz kardeşim” notuyla Abourbakar ile Beşiktaş’ta oynadığı dönemden bir fotoğrafını paylaşması soru işaretlerine yer verdi.

Aboubakar’ın aylar öncesinden Suudi Arabistan Ligi takımlarından El-Nassr ile görüşmeye başladığı ve anlaşmanın şu dönemde sonuçlandığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Yakın arkadaşı Talisca’nın da sürece hakim olması ve paylaşımıyla arkadaşını ele vermesi, tüm gerçekleri ortaya çıkardı. İlk olarak Talisca’yı Beşiktaş’tan transfer eden Suudi Arabistan Ligi takımlarından El-Nassr, şimdi de resmi sosyal medya hesabından Aboubakar’ı transfer ettiğini açıkladı. Abouakar’ın Beşiktaş’ın teklifini neden reddettiği ve son 10 maça neden çıkmadığı şimdi netlik kazanmış oldu.

Aylar Önce Görüşmeler Başlanmış

Aboubakar’ın soruları cevap bulurken diğer taraftan da sakatlığının bahane mi yoksa gerçek mi sorgusu da süreci takip edenleri şüphelendirdi. Aylar önce görüşmeye başladığı düşünülen Suudi Arabistan Ligi takımlarından El-Nassr ile imzaların önceden atıldığı fakat sürecin şimdi açıklanmasına karar verildiği ihtimalleri de gündemde olan bir diğer konu… Gerçek nedir bilinmese de Aboubakar, Beşiktaş ile yollarını ayırarak Suudi Arabistan Ligi takımlarından El-Nassr’ın formasını giymeye hazırlanıyor.