FENERBAHÇE’DE KRİZ ÜSTÜNE KRİZ

Yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam eden Sarı-Lacivertliler, geçtiğimiz günlerde yapılan tek adaylı seçimde yeniden başkan seçilen Ali Koç yaptığı açıklamalarda öncelikle teknik direktöre ve transferlere değinmişti. Yaşanan gelişmelerin ve teknik direktör adaylarının arasında bir türlü karara varamayan ve anlaşma sağlayamayan yönetim, taraftar tarafından eleştirilere neden oldu. Gelişmelerin ardından teknik adam konusundaki belirsizliği bir an önce ortadan kaldırmak isteyen yönetiminin önünde bir büyük problem daha ortaya çıktı…


Teknik Direktör

Sarı Lacivertli Fenerbahçe ile ikinci dönemine giren Ali Koç ve yönetim ekibinde teknik direktör sorunu bir türlü atlatılamıyor. 2018 Yılında göreve geldiğinde Aykut Kocaman ile çalışmak istemeyen Ali Koç, Aykut Kocaman ile yolları ayırdıktan hemen sonra Phillip Cocu’yu göreve getirmişti sezon sonunu beklemeden Cocu’yu gönderen Fenerbahçe kadroyu Koeman’a devretmişti. Sonrasında Erol Bulut ve Ersun Yanal’la yola çıkan ancak Emre Belözoğlu ve Tahir Karapınar gibi isimlerle sezonu kapatan Sarı-Lacivertliler de teknik adam gündemi hiç bitmedi.Sportif Direktör


Geçtiğimiz sezon Emre Belözoğlu’na verilen sportif teknik direktörlük koltuğunu başarılı bir şekilde sürdürmüştü. Ancak Erol Bulut’tan boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna Emre Belözoğlu sezon sonuna kadar geçirilmişti. Teknik direktörlük görevi sona eren Emre Belözoğlu tekrar Sportif Direktörülüğe getirilmeden kulüpten gönderilmişti. Sportif Direktörlük koltuğunun boşta kalması yönetim için bir sorunu daha ortaya çıkardı. Ali Koç 2018 yılında göreve ilk başladığında sportif direktörlük için umutlu olduğunu ve Avrupa’da başarılı bir şekilde uygulanan bu sistemi benimsediğini belirtmişti.

Ali Koç geldiği ilk sezonda Sportif Direktörlük için Comolli ile anlaşma sağlamış başarısız transferler ve başarısız geçen ilk sezonun ardında Damien Comolli ile yollar ayrılmıştı.  Daha sonra Emre Belözoğlu ile sportif teknik direktörlük denedi. Szalai, Pelkas gibi oldukça düşük maliyetlerle yapılan transferler Belözoğlu’nun iyi bir sportif teknik direktör olacağını gösterse de sezon sonunda Erol Bulut’un yerine teknik direktörlüğe getirilmesi onu sportif direktörlükten alınmasına neden olmuştu.

Yeni sezonda da sportif direktörlük konusundan umut kesilmedi. Fenerbahçe’de Yeniden Başkan seçilen Ali Koç, uyumlu bir çalışma ortamı kurmak ve sportif direktör ile teknik ekip arasında bağ kuracak bir isim arayışına başladı.