Fenerbahçe’de Kadro Planlamaları Devam Ediyor

Fenerbahçe’de Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonu için çalışmaları devam ediyor. Kamp programının ardından son hazırlık maçına çıkan sarı lacivertliler, Ukrayna’nın Dynamo Kiev takımı ile karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadele karşılık atılan gollerle 1 – 1 sona erdi. Bu maçın ardından ise Fenerbahçe’de kadro planlamaları hızlandı. Teknik direktör Vitor Pereira, yeni sezon öncesinde takımdan ayrılması gereken futbolcuları belirlemeye çalışıyor. Öte yandan Dynamo Kiev ile oynanan hazırlık maçı öncesinde sarı lacivertlilerde beklenmedik bir gelişme yaşandı. Geçen sezon başından Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye dönen tecrübeli sol bek Caner Erkin ile Sinan Gümüş, kadro dışında bırakıldı. Özellikle Caner Erkin’in kadro dışı bırakılması şok etkisi yarattı. Hatırlanacağı üzere 2015 – 2016 sezonundaki teknik direktör Vitor Pereira döneminde de bir Galataaray derbisi öncesinde Caner Erkin, hem Portekizli teknik adam hem de bir yönetici ile tartıştığı gerekçesi ile kadro dışında bırakılmıştı. Öte yandan sarı lacivertlierden gelen açıklamaya göre çalışmalarına takımdan ayrı olarak devam edecek olan bu iki futbolcu, gelecek sezonda Fenerbahçe’de olmayacaklar.

Takımda Düşünülmeyen Futbolcular

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, yaz sezonundaki kamp programları ve hazırlık maçlarının ardından yönetime nihai kadroyu sunmaya çalışıyor. Bilindiği üzere sarı lacviertlilerin oyuncu kadrosu bir hayli fazla. Türkiye Futbol Fedeerasyonu’nun yeni yabancı kuralına da uymaya çalışan Fenerbahçe, bu doğrultuda yerli ve yabancı birçok futbolcusu için yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda sarı lacivertlilerde yerli oyunculardan İsmail Yüksek, Oğuz Kağan Güçtekin, Murat Sağlam, Sadık Çiftpınar, Emir Miray Köksal, Melih Bostan ve Barış Alıcı; yabancı oyunculardan ise Mame Thiam ve Kemal Ademi ile öcelikli olarak yollar ayrılacak.

Fenerbahçe’de Stevan Caulker Sürprizi

Fenerbahçe’de gelecek sezon için kadroda düşünülmeyen sürpriz isimlerden biri de Steven Caulker oldu. Bilindiği üzere yaz transfer sezonunun başında Aytemiz Alanyaspor’dan transfer edilen İngiliz stoper, teknik direktör Vitor Pereira tarafından takımda düşünülmüyor. Bilindiği üzere Portekizli teknik adam göreve gelmeden transfer edilen Steven Caulker’ın 52 yaşındaki çalıştırıcının uygulayacağı sisteme uymadı. Bu yüzden teknik direktör Vitor Pereira, İngiliz stoperin takımdan gönderilmesini ve onun yerini Güney Koreli stoper Min Jae Kim’in kadroya katılmasını istedi. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir