Fenerbahçe’de Kadro Durumu

Fenerbahçe’de Kadro Durumu

3 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de yeni sezon kapsamında yapılan hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Kamp programının sonuna yaklaşan sarı lacivertliler, önümüzdeki günler son hazırlık maçını oynayacak. Bu son hazırlık maçından sonra ise Fenerbahçe’de kadro planlaması da iyice netleşmiş olacak. Bilindiği üzere teknik direktör Vitor Pereira, bir yandan takımı en iyi şekilde yeni sezona hazırlamaya çalışırken diğer yandan yakımdan ayrılacak ve kalacak futbolcular karar vermeye çalışıyor. Öte yandan Fenerbahçe’de yüksek bonservis getirisi beklenen futbolcuların durumu da merak konusu olmaya devam ediyor. Şüphesiz bu futbolcuların başında genç ve başarılı stoper Attila Szalai geliyor.

Borussia Dortmund 12 Milyon Euro Teklif Etti

Fenerbahçe’de Altay Bayındır ve Ozan Tufan gibi hatta onlardan daha fazla bonservis getirisi olacağına inanılan futbolcuların başında Attila Szalai geliyor. Hem yarım sezonda sarı lacivertli takımda hem de geçtiğimiz aylarda düzenlenen EURO 2020’de Macaristan Miili Takım’ında gösterdeği başarıdan dolayı birçok kulübün dikkatini çeken Attila Szalai, aynı zamanda piyasa değerini oldukça katladı. Fenerbahçe’ye 2 milyon euro’ya gelen genç stoper, şimdi ise 20 milyon euro satılmak isteniyor. Gelen son bilgilere göre Alman devi Borussia Dortmund, Attila Szalai için Fenerbahçe’ye 12 milyon euro teklif yaptı. Fakat sarı lacivertliler oyuncusunu 20 milyon euro’dan aşağı bir fiyata satmak istemediği teklifi kabul etmedi. Borussia Dortmund’un yeni bir teklif yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Attila Szalai’nin Kariyeri ve Bazı Önemli İstatistikleri

Fenerbahçe’nin en önemli oyuncularından olan ve aynı zamanda Alman devi Borussia Dortmund’un kadrosu katmak istediği Attila Szalai, kariyerine Rapid Wien’de başladı. Burada 2 sezon boyunca forma giydikten sonra Mezokovesd takımına trasnfer olan Attila Szalai, daha sonra Apollon takımına transfer oldu. 23 yaşındaki genç Macar stoper, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunun ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye geldi. Kariyerine sarı lacivertli takımda devam eden Attila Szalai, kariyerinde toplamda 157 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 11 gol attı. Öte yandan Macaristan Milli Takımı’nda da oynayan Attila Szalai, 13 maçt aforma giydi ve bu maçlarda 1 asist yaptı.