FENERBAHÇE’DE HEDEF PAPU GOMEZ

FENERBAHÇE’DE HEDEF PAPU GOMEZ

17 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ara transfer periyodunda hareketliliğini sürdüren Fenerbahçe’de sakatlığı bulunan Diego Perotti ile yolları ayırması bekleniyor. Arjantinli yıldızın yerine kadrosuna güçlü bir isimle takviye yapmayı amaçlayan Kanarya’da Papu Gomez adı gündeme geldi. Atalanta’ya veda etmeye hazırlanan star futbolcu için sarı-lacivertlilerin yapmış olduğu teklifi ortaya çıktı.

Hücum bölgesine takviye yapmak isteyen Fenerbahçe’de Papu Gomez heyecanı yaşanıyor. Mesut Özil’in kulübü Arsenal ile orta yol bulup sözleşmesini feshetmesini bekleyen sarı-lacivertliler öteki hedefleri için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Papu Gomez’in durumunun komplike olduğu ve Atalanta yönetimi ile star oyuncu içinde gerçekleşecek toplantının peşinden transferinin netlik kazanacağı belirtildi.

PAPU GOMEZ’İ TANIYALIM

Papu Gómez olarak malum Alejandro Darío Gómez, ekip kaptanı olduğu İtalyan kulübü Atalanta ve Arjantin ulusal futbol takımında forvet, kanat oyuncusu ya da saldırı orta saha oyuncusu olarak oynayan Arjantinli ustalaşmış bir futbolcu. Gómez, kulüp kariyerine 2009 senesinde San Lorenzo’ya katılmadan ilkin kendi ülkesinde Arsenal de Sarandí ile başladı.

Ertesi yıl, İtalyan Catania kulübü tarafınca imzalandı. 2013 senesinde, Atalanta’da oynamak için İtalya’ya dönmeden ilkin bir sürem kalmış olduğu Ukrayna tarafı Metalist Kharkiv’e katıldı. 2019-2020’de Papu Gomez, 16 asistle tek sezonda en oldukça asist için Serie A rekorunu kırdı.

Arjantin’de doğan bulunmasına karşın, eşi bir İtalyan vatandaşı olduğundan 14 Mayıs 2016’da İtalyan vatandaşlığı kazanmış olan Gomez, Arjantin ve İtalya’nın çifte vatandaşıdır. Arjantin için üst seviye internasyonal ilk çıkışını 2017’de Singapur’a karşı bir hazırlık maçında yapmış oldu ve bu sırada ilk internasyonal golünü de attı.

ATALANTA’YA GELİŞİ

Giacomo Bonaventura’nın 1 Eylül 2014’te Milano’ya gitmesinin peşinden, Atalanta aynı gün Gómez’i satın aldı ve İtalya’daki yaz geçirme penceresinin son saatlerinde üç senelik bir antak kalma imzaladı. Gómez iyi bir ilk sürem geçirdi ve 24 maçta 3 gol ve 2 asistle savaşım eden ve küme düşmekten azca da olsa kaçınan kötü, saldırı gücü ile savaşım eden bir ekibe 3 gol ve 2 asistle katkıda bulundu, alttan dördüncü, Serie B sınırındaki Cagliari’nin 3 puan önünde bitirdi.

Ertesi sürem Papu, Catania’daki son sezonunda gösterdiği formu tekrar oynarken ve saldırı desteğinin devam etmemesine karşın Atalanta’yı muteber bir pozisyona yönlendirirken, sırayla 7 ve 6 golle kulübüne liderlik ediyor. Ligde 13. sırada bitirdi.

2016-17 sezonunda Gómez, düşük sürem öncesi beklentilerinin aksine, kadrosu dördüncü sırada bitirirken eşi görülmemiş toplam 16 gol atmayı başardı. 2017 senesinde Cristian Raimondi’nin ayrılıp emekli olmasının peşinden takımın kaptanı oldu.

Kaptan olarak Gomez, Atalanta’nın 2018-19 Serie A sezonunda zamanı bir üçüncülük kazanmasına destek oldu ve 2019-20 UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ve 2019 Coppa Italia Finalinde bir yer kazandı. Gomez ilk Şampiyonlar Ligi golünü 26 Kasım 2019’da Dinamo Zagreb’e karşı evinde 2-0 galibiyetle görkemli bir bireysel beceri göstererek attı. Gomez, 2019-20 sezonunda tek bir sezonda 16 asistle en oldukça asist için Serie A rekorunu kırdı.