BEŞİKTAŞ GENÇ OYUNCUYU İSTİYOR

BEŞİKTAŞ GENÇ OYUNCUYU İSTİYOR

17 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in zirvesindeki Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un 17 yaşındaki sağ beki Bilal Ceylan’ı ekibine katıyor. Siyah-beyazlılar, yetenekli genç sağ bek Bilal Ceylan için Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekibi Eskişehirspor’a 350 bin Euro bonservis bedeli ödeyeceği bildirildi. Süper Lig’in zirvesindeki Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş dönem arası aktarma döneminde ilk hamlesini yaptı.

Süper Lig’in zirvesindeki Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un sağ beki Bilal Ceylan için kırmızı-siyahlı ekiple anlaşmaya vardı.

17 yaşındaki futbolcu, sürem sonuna kadar Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekibi Eskişehirspor’da oynamaya devam edecek; yeni sürem öncesi Süper Lig’in zirvesindeki Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’a katılacak. Beşiktaş, Bilal Ceylan için 350 bin Euro gibi bir bonservis bedeli ödemeye hazır. Bilal Ceylan, bu sürem Eskişehirspor’da 18 maça çıktı.

Bilal Ceylan adının Beşiktaş transferi ile anılması ile beraber araştırılan isim olmaya başladı. Kariyerinin hemen hemen fazlaca başlangıcında bulunmasına karşın performansı ile büyük kulüplerin dikkatini çeken Bilal Ceylan, Beşiktaş’ın kancasına takıldı.

Bilal Ceylan, 7 Eylül 2003 tarihinde şu an forma giydiği kulübün kurulduğu Eskişehir’de dünyaya geldi. Futbola Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Eskişehirspor altyapısında başlayan ve bu takımda futbol hayatını sürdüren Bilal Ceylan, Beşiktaş’ın gelecek adına yatırım yapmak istemesiyle transfer kıskacına girdi.

YALÇIN’DAN DERBİ YORUMU

Süper Lig’in Sarı Kırmızılı kadrosu Galatasaray ile oynanacak derbi maçın ligin gidişatını etkilemeyeceğini söyleyen Yalçın, derbinin mühim bulunduğunu, daha ilkin de derbi maçlar oynadıklarını sadece ligin bitimine uzun bir vakit bulunduğunu bu yüzden derbinin sonucunun ligin gidişatını etkileyeceğini düşünmediğini söyleyen Yalçın, seyir zevki veren bir oyun oynanmasına ülke futbolunun ihtiyacı bulunduğunu düşündüğünü söyledi.

YABANCI SINIRI AÇIKLAMASI

Yabancı sayısının 16’ya yükseltilmesine de değinen Yalçın, şu an kadroda 15 yabancı futbolcu bulunduğunu, Tyler Boyd‘un dışarıda kaldığını ve bu değişiklikten sonrasında onu da ekibe dahil edeceklerini bildirdi. Devre arası yapılması gerekenlerle alakalı raporunu yönetime verdiğini, bundan sonraki dönemi bekleyip göreceklerini söylerken, ekonomik sıkıntılar ve limit sıkıntılarının bulunduğunu bu niçin şu anda bir şey söylemesinin yanıltıcı olabileceği değerlendirmesinde bulundu.