Fenerbahçe’de Forvet Sorunu Devam Ediyor Aranan Golcü Bulunamadı

Fenerbahçe’de Forvet Sorunu Devam Ediyor Aranan Golcü Bulunamadı

5 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı Lacivertli ekip, Süper Lig 2021 – 2022 sezonu başlamadan önce çok sayıda yıldız ismi kadrosuna dahil etti. Teknik direktör VitorPereiraile birlikte yönetim, yeşil sahada başarılı bir forvet transferi için farklı isimlere başvurdu.

Ancak hedeflenen performans bir türlü alınamadı. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç 9 yeni forvet oyuncusunu renklerine bağlasa da bu futbolculardan 8 tanesi istenen başarıyı yeşil sahada gösteremedi.

Performans verilerinin bu denli düşük olması Sarı Kanarya’yı yeni bir golcü arayışına soktu. İşte Fenerbahçe’nin yoğun transfer gündemine dair merak edilen ayrıntılar…

Kanarya Eski Dönemlerini Mumla Arıyor

Fenerbahçe, kadrodaki forvet sorununu bir türlü çözemedi. Kulüp Başkanı Ali Koç, 2021 – 2022 sezonu başlamadan önce yaptığı transferlerden umutluydu.

Ancak Çubuklu formalı golcüler, yeşil sahada zayıf kaldı. Sarı Lacivertli ekip, performans konusunda büyük sıkıntı çekiyor. Taraftarlar da takımlarının eski dönemini mumla arıyor.

Yalnızca Vedat Muriqi Gol Ortalamasını Yükseltti

Bu sezon Sarı Lacivert renklerine bağlanan forvet oyuncularından yalnızca Vedat Muriqi, gol ortalamasını yükselterek takıma katkıda bulundu.

Transfer edilen 9 golcüden 8 tanesi Çubuklu forma giymeden önce gösterdiği başarılı performansı Fenerbahçe’de gösteremeyerek hedeflenen istatistiklerin gerisinde kaldı.

MergimBerisha’nın gol ortalaması transfer öncesinde 0,41 iken bu sezon 0,12’ye düştü. Toplamda 170 müsabakada forma giyen futbolcu 70 kez fileleri havalandırırken Çubuklu forma ile oynadığı 8 mücadelede yalnızca 1 kez kaleyi bulabildi.

Serdar Dürsün ise 0,34 iken 0,16’yı gördü. Papiss Cisse 413 mücadelede 183 gole imza atmışken, Fenerbahçe’de oynadığı 28 maçta 5 kez ağları sarsabildi. Deneyimli oyuncunun ortalaması 0,44 iken 0,17’ye düştü. İki forvet ismin de Sarı Lacivertli ekibe uyum sağlayamaması çokça eleştirildi.

9 golcü, daha önce kariyerleri boyunca dahil oldukları 2485 mücadelede 907 kez meşin yuvarlağı kale ile buluştururken 0,36 oranında ortalama elde etti.

Ancak Fenerbahçe’nin 186 karşılaşmasında ter döken sporcular, totalde attıkları 35 gol ile eskiye göre yarı yarıya oranla 0,18’e düştü. Sarı Lacivertli yönetim, yeni golcüsünü arıyor.