Fenerbahçe’de Flaş İddia

Fenerbahçe’de Flaş İddia

9 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Teknik direktörlük görevine Vitor Pereira’yı getiren ve yeni sezon hazırlıklarına Portekizli teknik direktör yönetiminde devam eden Fenerbahçe’de transfer çalışmaları hız kesmiyor. Birçok oyuncuyla transfer görüşmesi yapan Fenerbahçe, bir yandan da genç oyuncuları kadrosuna katmaya çalışıyor.

Berke Özer, Barış Alıcı, Ferdi Kadıoğlu ve Attila Szalai gibi genç oyunculardan iyi verim alan Fenerbahçe, bunu bir kulüp politikası haline getirmek istiyor. Önümüzdeki sezon genç oyunculara ilk 11’de daha fazla forma şansı vermesi beklenen sarı lacivertli kulübün gündemindeki genç oyunculardan biri de Kasımpaşa altyapısından yetişen ancak sözleşmesinin sona ermesi nedeniyle şu anda boşta olan 2002 doğumlu sol bek Çağtay Kurukalıp.

Sağlık Kontrolünden Geçti İddiası

Fenerbahçe, teknik direktör konusundaki belirsizliği Vitor Pereira ile anlaşarak çözdü. Takımın başına geçer geçmez Topuk Yaylası’ndaki kampa katılan Vitor Pereira, takımıyla yeni sezona hazırlanıyor. Sarı lacivertli takım yeni sezon hazırlıklarına devam ederken yönetim de transfer çalışmalarına devam ediyor. Yeni sezona nokta transferlerle giriş yapması beklenen Fenerbahçe yönetimi, gelecek vadeden genç oyuncuların da peşinde.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un genç oyuncuların transfer edilmesi ve Türk futboluna kazandırılmasını bizzat istediği biliniyor. Fenerbahçe, bu kapsamda 19 yaşındaki sol bek Çağtay Kurukalıp’ı gündemine aldı.

Teknik direktör Vitor Pereira’nın da genç oyunculara şans verilmesi konusunda olumlu düşüncelerinin olması, başkan Ali Koç’u hayli memnun ediyor. Başkan Ali Koç, Çağtay Kurukalıp’ı Vitor Pereira’ya önerdi. Portekizli teknik direktörün Çağtay’ın transferine onay verdiği ve Fenerbahçe’nin oyuncunun transferi için girişimlere başladığı iddia edildi.

Takvim gazetesinin yaptığı habere göre Fenerbahçe, Çağtay Kurukalıp transferini bitirdi. Sarı lacivertli kulüp, Çağtay’ı sağlık kontrollerinden geçirdi ve imzaların yakın zamanda atılması planlanıyor. Fenerbahçe, Çağtay Kurukalıp’ı kadrosuna kattıktan sonra Vitor Pereira’nın vereceği kararı bekleyecek. Vitor Pereira, Çağtay’ı ilk on birde oynatacağı yönünde rapor verirse oyuncu kadroda tutulacak. Vitor Pereira, Çağtay’ı yetersiz bulursa da Fenerbahçe Çağtay ile sözleşme imzaladıktan hemen sonra oyuncuyu tecrübe kazanması için oynama garantisiyle bir Süper Lig takımına kiralayacak.

Çağtay Kurukalıp Kimdir?

2002 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çağtay Kurukalıp, futbola Kasımpaşa alt yapısında başladı. Kasımpaşa A takımına yükselen Çağtay, sağ ve sol bek pozisyonlarında görev yapabiliyor.