Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu Krizi Son Buldu

Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu Krizi Son Buldu

9 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son olarak Çaykur Rizespor karşısında aldığı gollü galibiyet ile Üst sıralara tırmanan Fenerbahçe, dış transferde çalışmalarını hızlandırırken, Diğer yandan iç transferde harekete geçti. Son dönemde Ferdi Kadıoğlu‘nun milli takım tercihi merak konusu olurken, Genç oyuncunun karar belli olduktan sonra Fenerbahçe yönetimi harekete geçti.

22 yaşındaki futbolcunun milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanmasından sonra Sarı Lacivertli yönetim, Genç futbolcunun maaşını iki katına çıkarak, Yeni bir sözleşme teklifinde bulundu

Ferdi’nin Maaşı İki Katına Çıkıyor

Bu sezon Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Liginde beklentinin altında bir performans sergileyen Fenerbahçe,Ocak ayı transfer dönemi için hazırlıklarını sürdürürken, iç transferde deHızlı hareket etmek istiyor.

Teknik  direktörVitorPereira‘nın Fenerbahçe’deki geleceği tartışma konusu olurken, son haftalarda kazanılan puanlar Sarı lacivertli ekibi üst sıralara taşıdı. Son olarak Çaykur Rizespor karşısında golü bir galibiyet alan sarı lacivertliler, uzun bir aradan sonra rahat bir galibiyet elde etti.

Puanı 27’ye yükselten Fenerbahçe, lider Trabzonspor ile olan 12 puanlık farkı korumayı başardı. Galatasaray’ın dört, Beşiktaş’ın altı puan önünde bulunan sarı lacivertli ekip, Ocak ayı transfer döneminde yapacağı takviyelerle takımın eksik yönlerini tamamlamak istiyor.

Bir yandan da gelecek sezonun planlamasını yapan Fenerbahçe yönetimi, gelecek sezon ilk 11’deki yerli oyuncu sayısının 4’e yükselecek olması nedeniyle kadroda bulunan Türk oyuncuları elinde tutmak istiyor.

Bu sezon teknik direktör Vitor Pereira’nın üçlü savunma sisteminde performansıyla göz dolduran Ferdi Kadıoğlu, sarı lacivertli taraftarın gönlünde taht kurmayı başardı. Geçtiğimiz sezonlarda takımdan gönderilmesi beklenilen 22 yaşındaki genç futbolcu, bu sezonki performansıyla hem Türkiye hem de Avrupa kulüplerinin radarına girmişti.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan genç futbolcu için Avrupa’daki  ve Türkiye’deki birçok kulüp oyuncunun son durumunu yakından takip ediyordu. Bu sebeple o hızla raket etmek isteyen sarı lacivertli yönetim, Ferdi Kadıoğlu‘nun milli takım tercihini açıklamasının ardından oyuncuya yeni sözleşme teklifinde bulundu.

22 yaşındaki futbolcunun Türk milli takımını tercih etmesiyle birlikte Fenerbahçe yönetimi oyuncunun 500 bin Euro olan maaşını iki katına çıkartarak beş yıllık bir sözleşme teklifi sundu. Türkiye milli takımını tercih eden genç orta sahanın Önümüzdeki günlerde Sarı lacivertli kulüp ile beş yıllık yeni sözleşme imzaladığı açıklanacak.

Fenerbahçe’den Önemli Hamle

Hollanda doğumlu olan ve annesinin Kanada’lı olması nedeniyle bu iki ülkeyi de tercih etme hakkı bulunmasına rağmen Türkiye tercihinde bulunan Ferdi Kadıoğlu, sarı lacivertli kulüpile  her yılı

1 milyon Eurodeğerinde 5 yıllık sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe kulübü ise gelecek sezon yerli oyuncu statüsünü dörde bir sonraki yıl ise beşe yükselecek olması nedeniyle Bu transferde önemli bir avantaj elde etmiş olacak.

Bu sezon sarı lacivertli formayla 21 resmi karşılaşmaya çıkan Ferdi Kadıoğlu, 1587 dakika sahada kaldı. 22 yaşındaki futbolcu bu karşılaşmalarda iki gol, iki asistlik performansıyla takımına skor katkı sağladı.