Fenerbahçe Gençleriyle Masaya Oturuyor

Fenerbahçe Gençleriyle Masaya Oturuyor

8 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 15’inci haftasında konuk ettiği Çaykur Rizespor karşısında özellikle ikinci yarısında oldukça iyi bir performans gösteren ve Serdar Dursun’un 3 gol attığı maçtan 4-0 galip ayrılan Fenerbahçe’de iç transfer de bir yandan devam ediyor.

Bu doğrultuda genç oyuncularıyla sözleşme uzatıp geleceğini teminat altına almak isteyen Sarı Lacivertlilerde, Ferdi Kadıoğlu ve Berke Özer’e 5, Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler’e 6 senelik sözleşme sunulduğu iddia ediliyor.

Fenerbahçe Geleceğini Koruyor

Süper Lig’in 15’inci haftasında aldığı Çaykur Rizespor galibiyetiyle birlikte moral depolayan ve lider Trabzonspor ile arasındaki puan farkını sabit tutmayı başaran Fenerbahçe’de genç oyuncularla sözleşme görüşmeleri başlıyor.

Vitor Pereira ile birlikte yıldızı parlayan ve 3 farklı ülkeden Milli Takım teklifi aldıktan sonra yakın zamanda Türkiye’yi seçmesi beklenen Ferdi Kadıoğlu ve Altay Bayındır’ın sakatlığında kaleye geçen bir diğer yetenekli kaleci Berke Özer’e 5 senelik kontratları sunuldu.

Bu sezonla birlikte A takımda görev almaya başlayan ve özellikle Avrupa Kupası elemelerinde gösterdiği performanslarla birlikte taraftarın iyice sevgisini kazanan Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler’e de 6 yıllık sözleşme sunulduğu ifade ediliyor.

Genç oyuncuları ile ilgili bir gelecek tasarlayan ve onların hem yeteneklerinden hem de potansiyellerinden faydalanmak isteyen Fenerbahçe, bu 4 oyuncusuyla en kısa sürede masaya oturup sözleşmelerini halletmek istiyor.

Bu sezon sadece yaşı ile değil oynadığı oyun ve gösterdiği gelişim ile birlikte takımın en çok öne çıkan oyuncularından birisi olan Ferdi Kadıoğlu, rotasyon tercihleriyle eleştirilen Vitor Pereira’nın vazgeçilmez oyuncularından birisi olmayı başarmıştı.

Altay’ın sakatlığından sonra kaleye geçen Berke Özer ise ilk maçlarında tereddüt yaratsa da özellikle Galatasaray maçında gösterdiği başarılı performansla birlikte kalenin emin ellerde olduğuna dair mesajı taraftarlara vermeyi başardı. Bu sezon oynadığı 8 maçın 2’sinde kalesini gole kapatan genç eldiven ile Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray’ın da ilgilendiğine dair iddialar basına yansımıştı.

Arda ve Muhammed Taraftarın Gözbebeği

Bu sezonun özellikle Avrupa Kupası eleme maçlarında gösterdikleri performanslarla taraftarı mest eden Arda Güler ve Muhammed Gümüşkaya’nın sözleşmesinin uzatılması Sarı Lacivertli camiada güzel yankı bulmuşa benziyor.

Geçtiğimiz sezon profesyonel sözleşmeye imza atan Arda Güler daha 16 yaşında olmasına rağmen oyun görüşü, tekniği ve kendine güveniyle birlikte taraftarlarda hayranlık uyandırırken, Muhammed Gümüşkaya Helsinki ile oynanan eleme maçında attığı golle taraftarın sevgisini kazanmış ve sonraki maçlarda gösterdiği özveri ile takdirleri toplamıştı.

Her ikisi de son zamanlarda çok fazla görev alamayan ve bu nedenle teknik direktör Vitor Pereira’nın sorgulanmasına neden olan Arda ve Muhammed, Fenerbahçe altyapısının vitrin oyuncuları olmaya uygun yetenekleri ve potansiyelleri ile göze çarpıyor.

İki oyuncunun da 2023 yılına kadar sözleşmeleri bulunmasına rağmen hem gösterdikleri performansın ödüllendirilmesi hem de talip olacak takımlara verilecek mesaj anlamında sözleşmelerin uzatılması değerli bulunuyor.