FENERBAHÇE’DE BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

İçerisinde bulunduğumuz sezona şampiyonluk konsantrasyonuyla başlamış olan ve meydana getirilen transferlerle taraftarlarını sevince boğan sarı lacivertli ekip Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de alınan sonuçlar sonrası zor günler yaşanıyor.

Göztepe mağlubiyetiyle şampiyonluk yarışında ağır yara alan Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de tecrübeli teknik direktör Erol Bulut tenkit oklarının hedefinde yer alırken, sarı lacivertli ekipte birtakım futbolcular da tepkilerden nasibini aldı. Erol Bulut’un sistemi ile beklentiler örtüşmedi.

Bulut ‘topu rakibe veren’ kendi tarzını sahaya yansıttığında netice aldı (9G/1B/1M’lik seri). Ancak oyun kimseyi doyum etmedi. İstenen saldırı futbolunu ise Bulut taktik, plan ve hamle olarak oynatamıyor.

Kafalarda abartılı bir ‘düşman’ algısı oluşturuldu. Öyle ki sanki Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe sahada maçı ancak rakibiyle oynamıyor. TFF, MHK ve yayıncı kuruluşa karşı savaş verildiği iddia edilen Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de ‘4 rakibe karşı oynamak’ futbolcuları mental olarak bitiriyor.

GUSTAVO’NUN YOKLUĞU ETKİLİYOR

Onca transfere karşın bir reel var ki o da takımda Luiz Gustavo’nun alternatifinin olmadığı. Son 4 maçta bu bir kere daha görüldü. Brezilyalı ön liberonun oynamadığı 4 maçın 3’ü kaybedildi. Ne Sosa ne Ozan o boşluğu kapatamadı. Golleriyle ekibi alıp taşıyacak bir forvet bu sürem da takımda yok. Samatta, Thiam ve Cisse istikrarsız. Valencia dahil dört oyuncu 25 maçta toplamda 18 gol atabildi.

Hataysporlu Boupendza tek başına 18 kere ağları havalandırıldı. Savunmada bireysel yanlışlar yeniden devam ediyor. İlk 5’te yer edinen ekipler içinde kalesinde en oldukça gol bulan ekip 27 golle Fenerbahçe. Son Göztepe maçında olduğu benzer biçimde yenilen gollerin çoğunda ya bireysel ya yerleşim yanlışı var.

HAKEM KARARLARI ETKİLEDİ

Hakem ve VAR kararları mevzusunda da Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin yüzünün gülmediği bir başka konu. Göztepe karşısında Sinan Gümüş’e meydana getirilen harekete penaltı çalınsa ve atış gol olsa maç en fena berabere bitecek ve moraller bu kadar bozulmayacaktı. İçerisinde bulunduğumuz sezona şampiyonluk konsantrasyonuyla başlamış olan ve meydana getirilen transferlerle taraftarlarını sevince boğan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de alınan sonuçlar sonrası zor günler yaşanıyor.