EROL BULUT’UN SUYU ISINDI

Fenerbahçe’de ardı ardına alınan fena sonuçların peşinden, Kadıköy’deki Göztepe mağlubiyeti bardağı taşıran son damla oldu… Sonuçların faturası Erol Bulut’a kesilirken koltuğu sallanmaya süregelen teknik erkeğin yerine gelecek adaylar da belli olmaya başladı. Bu adlardan en oldukça öne çıkanı ise dünyaca meşhur teknik direktör Maurizio Sarri oldu.

Eleştiri oklarının hedefindeki isim olan Erol Bulut’un koltuğu sallanırken, başkan Ali Koç’un sürem başlangıcında da gündeme gelen Maurizio Sarri’de ısrar eden olduğu iddia ediliyor. İstediği ücret sebebiyle daha ilkin antak kalma sağlanamayan tecrübeli hocayı gelecek sürem takımın başına getirmeyi planlayan Koç’un alınan fena sonuçlar sebebiyle bitime 3 ay kala antak kalma sağlayabileceği ileri sürülüyor.

ALİ KOÇ KONUŞACAK

Kariyerinde Napoli, Chelsea ve en son geçtiğimiz sürem çalıştırdığı Juventus benzer biçimde mühim takımlarda vazife icra eden Sarri’nin adı Avrupa’nın birçok kulübüyle de anılıyor. Chelsea ile UEFA Avrupa Ligi’nde zirveye çıkan, 2019-20’de de Juventus’la İtalya Ligi’nde şampiyon olan 62 yaşındaki teknik adam, geçtiğimiz sezondan bu yana ekip çalıştırmıyor. Başkan Ali Koç’un; maaşı ve şartları ağır olan deneyimli çalıştırıcıyla bizzat görüşmesi beklenirken, kısa vakit arasında somut adımlar atılacağı öğrenildi.

İSMİ DEVLERLE ANILIYOR

Şu anda boşta olan Maurizio Sarri’nin yakın dönemde 3 Avrupa deviyle anıldı. İtalyan hocanın adı geçtiğimiz ay İspanyol temsilcisi Real Madrid, İtalyan İnter ve Fransız kadrosu Marsilya ile anıldı. Teknik direktörlük kariyerine 1990’da Stia’da süregelen Sarri, sırayla Faellese, Antella, Valdema, Tegoleto, Sansovino, Sangiovannese, Pescara, Arezzo, Avellino, Verona, Perugia, Grosseto, Allessandria, Sorrento, Empoli, Napoli, Chelsea ve Juventus’u çalıştırdı.

Amatör olarak futbol oynayan ve o dönemde bankacı olan Sarri, teknik direktörlük kariyerinde geç yaşlarda zirveye çıktı. Serie A macerasına 55 yaşlarında Empoli ile süregelen İtalyan Hoca, kısa müddette oynattığı futbolla farkını gösterdi.

Empoli’yi Serie B’den A’ya taşıyan sonrasında oynattığı ofansif futbolla dikkat çeken 62 yaşındaki hoca, Napoli’yi de İtalya’nın en istikrarlı takımlarından biri haline getirdi.

Napoli’den sonrasında 2018-19’de Premier Lig’i 3. bitirdiği Chelsea ile Avrupa Ligi zaferi, 2019-20’de de Juventus ile İtalya şampiyonluğunu elde etti. Özellikle Göztepe yenilgisi sonrası Fenerbahçe Yönetimi’nde teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrılması mevzusunda görüşlerin arttığı öğrenildi.

Sezon arasında daha ilkin iki kere genç hocanın gönderilmesi için tavır sergilendiği sadece sportif direktör Emre Belözoğlu’nun Bulut’la devam edilmesi mevzusunda ikna edici konuşmuş olduğu iddia edildi. Son mağlubiyetin peşinden ise yönetimin Erol Bulut mevzusunda tavrının net olduğu ve yolların her an ayrılabileceği kaydedildi.

Öte taraftan Göztepe yenilgisi sonrası bilhassa toplumsal medyada teknik direktör Erol Bulut’a ağır eleştiriler yapılırken, Christoph Daum da en oldukça konuşulanlar arasına girdi. Son dönemde yapmış olduğu İstanbul paylaşımlarıyla dikkat çeken 67 yaşındaki teknik erkeğin sürem sonuna kadar ekibi başına geçebileceği ileri sürüldü.