FENERBAHÇE YUNAN OYUNCUSU İLE YOLLARI AYIRMAYA HAZIRLANIYOR

FENERBAHÇE YUNAN OYUNCUSU İLE YOLLARI AYIRMAYA HAZIRLANIYOR

4 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe geçtiğimiz sezon takımın en etkili isimlerinden birisi olan 28 yaşındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas ile yollarını ayırmaya hazırlanıyorlar.

Yunana oyuncu 28 yaşında ki Dimitrios Pelkas bu sezon takımının hücum hattında ki en önemli oyuncularından birsi olmuş durumda. Sarı lacivertli takım ile kadroda yer aldığı sürece hücum da en etkili işler yapan oyuncusu ile Fenerbahçe yollarını ayırmayı düşünüyor.

Bu sezon Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile anlaşamayan 28 yaşında ki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas hücum da yeteri kadar iler uçta özgür oynayamadığı için teknik adam Vitor Pereira ile arası hiç iyi değil.

TEKNİK ADAM VİTOR PEREİRA İLE ANLAŞAMIYOR İDDİASI

Süper lig de ki oynana zorlu Konyaspor karşılaşmasında 41’ dakikada oyundan alınması sonrasında adeta çılgına dönen Yunana oyuncu Dimitrios Pelkas oyundan çıkarılmasına çok büyük tepki göstermişti. Teknik adam Vitor Pereira nın bu hareketi sonrasında oyundan alına Yunan oyuncu tavrını çok net belli ederek sarı laciverti takımın yönetimi ile yapacağı görüşme sonrasında takımdan devre arasında ayrılmak için izin isteyecek.  Devre arasında kendisi içinde gelecek olan tekliflerin değerlendirilmesini isteyen Dimitrios Pelkas bu oyun planı ile kadroda istediği özgür oyununu sergileyemediği için sarı lacivertli takımdan ayrılmaya çok yakın.

Bu sezon sarı lacivertli takımda oyun planı yüzünden kaybedilen ilk oyuncu olmayacağı kesin aslında 28 yaşında ki oyuncu Dimitrios Pelkas gibi genç oyuncular da bu sezon formadan uzak kadılar.

Sarı lacivertli takımın kadrosunda Burak Kapacak, Muhammed, İrfan can gibi oyuncular hatta dünya yıldızı Mesut Özil bile kadroda kendisine yer bulmak ta zorlanan isimler oldular.

Portekizli teknik adamın sahaya yansıtmak istediği oyun planında bu oyuncuların olmaması anlaşılır gibi de değil. Hiç forma sansı bile vermediği Burak Kapacak ‘a yapılmış büyük bir ayıptır. Kadroda hiç süre alamayan genç oyuncu adete sarı lacivertli takımda yok oldu. Burada sarı lacivertli takımının yönetiminin de büyük suçu var. Böyle genç yetenekli oyuncuları alıp sonra yok olmalarını sağlamak hiç doğru bir transfer politikası değil.

DİMİTROS PELKAS SARI LACİVERTLİ TAKIMA KATKISI

Sarı lacivertli takımın hücum hattında ki en hareketli en çok gol pozisyonu üreten isimlerden birisi olduğu istatistiklere bakılınca da çok net anlaşılıyor.

Yunan oyuncu geçen sezon sarı lacivertli takım il süper lig de 32 karşılaşmaya çıkan oyuncu 7 gol ve 7 asist katkısı sağlayarak takımına hücumda doğru bir oyun planında ne kadar çok katkı sağladığını görüyor oluyoruz.

Bu sezon Portekizli teknik adam Vitor Pereira’ nın oyun planında oynadığı pozisyon ve takımın hücumda aldığı pozisyonlar Yunan oyuncunun rahat ve istediği oyundan uzaklaşmasını sağladığı gibi performansında da düşüşe neden oluyor. Yunan oyuncu bu sezon sarı lacivertli forma ile 9 karşılaşmaya çıkarken gol veya asist katkısı yapamadı.