Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü Arıyor

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü Arıyor

22 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takımda beklenen oldu! Fenerbahçe; sezon başından bu yana takımı çalıştıran Vitor Pereira ile yollarını ayırdı. Herkesin bildiği gibi Fenerbahçe son olarak 17. haftada kendi sahasında Beşiktaş ile 2-2 berabere kaldı. Sarı lacivertli taraftarlar; takımlarının bu maçı kazanmalarını bekliyorlardı. Fenerbahçe; iki kez öne geçtiği bu maçı berabere tamamlayarak büyük hayal kırıklığı yarattı.

Başkan Ali Koç’un Vitor Pereira ile yolları ayırma kararını çok önceden aldığı söyleniyordu. Ali Koç; Beşiktaş maçının ardından taraftarların yoğun tepkisi ile karşılaştı. Bu yüzden, Vitor Pereira ile ayrılık sürecine hız verdi. Sonuç olarak, Fenerbahçe’deki ikinci Vitor Pereira dönemi de sona erdi. Herkesin aklında Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü kim olacak sorusu bulunuyor.

Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktör Adayları Kimler?

Sarı lacivertli takımın listesinin ilk sırasında Hırvat teknik adam Slaven Bilic bulunuyor. 2013 ila 2015 yılları arasında Beşiktaş’ı çalıştıran Bilic; kimilerine göre iyi bir teknik direktör iken kimilerine göre büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Slaven Bilic; 2006 – 2012 yılları arasında Hırvatistan A Milli Futbol Takımı’nı çalıştırmıştı. Ardından, sırasıyla Lokomotif Moskova ve Beşiktaş’ta görev yaptı. Siyah beyazlı takımdan ayrıldıktan sonra İngiltere’nin West Ham kulübünün antrenörü oldu. Sonrasında Al Ittihad ve West Brom takımlarında görev yaptı.

Slaven Bilic; 6 Ocak 2021 tarihinden bu yana Çin’in BJ Guoan takımını çalıştırıyor. Takımıyla 31 Aralık 2022 tarihine kadar sözleşmesi bulunuyor. Ali Koç; şartlar uygun olduğu takdirde Slaven Bilic ile çalışmak istiyor. Hırvat teknik adam; kariyerine Çin’de devam etmek istemiyor. Tekrardan Avrupa’da çalışmak isteyen Bilic; Fenerbahçe’den haber bekliyor.

Fenerbahçe; uzun süreden bu yana Slaven Bilic ile ilgileniyor. Ancak, kulübü yaz döneminde Bilic’i bırakmak istememişti. Ali Koç; Bilic’e öncelikli olarak kısa vadeli bir sözleşme teklif edecek.

Fenerbahçe’nin listesinin ikinci sırasında Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın yardımcı antrenörlerinden birisi olan Kenan Koçak yer alıyor. 1981 doğumlu teknik adam; Stefan Kuntz’un yardımcılığını yapıyor. Ancak, TFF’nin Kenan Koçak’a izin vermeyeceği konuşuluyor. Ayrıca, Kenan Koçak’ın yetersiz olduğu düşünülüyor.

Fenerbahçe Hangi Portekizli Teknik Adam ile İlgileniyor?

Sarı lacivertli takım; yaz döneminde de Paulo Fonseca ile ilgilenmişti. Ancak, 48 yaşındaki teknik adam; bir süre çalışmak istemediğini dile getirmişti. Son olarak, İtalya’nın Roma kulübünü çalıştıran Fonseca; 30 Haziran 2021 tarihinden bu yana boşta! Portekizli teknik adam; şartlar uygun olduğu takdirde Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü olabilir. Ancak, deneyimli antrenörün yüksek bir transfer bütçesi isteyeceğini tahmin etmek zor değil!

Fenerbahçe; Karagümrük’ün eski hocası Francesco Farioli ile de ilgileniyor. Genç teknik adam; Fenerbahçe’de çalışmayı istiyor. Fakat, henüz 32 yaşındaki Farioli’nin bu görev için ne kadar yeterli olacağı önemli bir tartışma konusu!