Fenerbahçe Transferde Tasarruf Yolunda

Posted by

Süper Lig’in bitmesiyle sezonu hayal kırıklığı ile sonlandıran Fenerbahçe, gelecek sezon için hazırlıklarına başladı. Özellikle sezonun son haftalarını iyi değerlendiremeyen ve 3. Olarak sezonu noktalayan Kanarya, gelecek sezon için daha iyi bir kadro ile yoluna devam etme peşinde… Hazırlıklarına ilk elden transfer haberleriyle gelen Fenerbahçe, bu süreç içerisinde ise bütçe konusunda da tasarruf peşinde olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe’de transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuda dikkat ettiği etmenlerden biri ise bütçe konusu… Yeni sezon öncesi yüksek maliyetli olan futbolcuları ile yollarını ayırma yoluna giden Fenerbahçe’nin gündeminin tepesinde ise Lucas Biglia transferi var. Arjantinli başarılı futbolcunun Kanarya kadrosuna dahil olması ise iki isme bağlı…

Lucas Biglia’nın Gelmesi İki İsme Bağlı

Fenerbahçe’nin transfer hareketliliği sürerken Emre Belözoğlu’nun bir yıl daha takımın başında olması kesinliğini koruyor. Transfer süreciyle bizzat ilgilenen Belözoğlu, Lazio’da oynadığı zamanlarda da gündeme gelen Arjantinli yıldız Lucas Biglia için düğmeye  tekrar bastı. Bu yolda çalışmalarının karşılığını alan Kanarya, hem başarılı futbolcuyu hem de kulübü Fatih Karagümrük’ü ikna etmeyi başardı.

Başarılı futbolcunun Fatih Karagümrük ile geçen sezon 35 maçta mücadele vermesi ve bununla birlikte 3 gol ve 2 asistlik performans sergilemesi Kanarya’nın dikkatini çeken unsurlardan birkaçı olarak kaydedildi. Başarılı orta sahanın imza atmaya hazır olduğu bilinenler arasındayken Fenerbahçe’nin maaş bütçesinde tasarruf etmek için bu transfer yoluna başvurduğu da öğrenildi.

Diğer taraftan da aynı bölgede oynayan ve toplam ücretleri 6 milyon Euro’yu bulan Sosa ve Gustavo’dan Fenerbahçe indirim talep etmiş fakat taleplerine olumlu bir yanıt alamamıştı. Bunun üzerine performanslarını yeterli görmediği bu iki isimden birini gönderme planı içine girdiği öğrenildi.

Eğer yönetim bunu hayata geçirirse 35 yaşındaki Arjantinli futbolcu Biglia ile yıllık 1 milyon Euro ücretiyle sözleşme imzalatacak. Bu durumda da bütçede en az 2 milyon Euro’luk bir tasarrufun da yolu açılmış olacak.

Lucas Biglia Dana Önce Nerelerde Forma Giymişti?

35 yaşındaki Arjantinli futbolcu Lucas Biglia, 2006-2013 yılları arasında Anderlecht forması ile kariyerine başlamış. Ardından 2013- 2020 arasında da Lazio ile Milan formalarını giymiş ve Eylül 2020’de  Fatih Karagümrük’e imza atmış, Süper Lig’de geçtiğimiz sezon içinde de 35 maçta yer almıştı.