FENERBAHÇE ÖZİL İLE NİKAH KIYIYOR

Futbol sezonunun Türkiye bazından en popüler transferi Fenerbahçe ve Mesut Özil transferiydi. Mesut Özil’in Fenerbahçe ile anlaşması bugün resmiyete dökülüyor. Bugün, 27 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’te dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil Fenerbahçe ile resmi imzaları atacak ve 3,5 yıllığına sarı lacivert forma giymesindeki tüm sözleşmeler resmileşmiş olacak.

FENERBAHÇE MESUT OLUYOR

“Gel gündüzle gece olalım” diye tweet atarak duyurduğu Mesut Özil anlaşmasının ve sözleşmesinin ardından Fenerbahçe bugün, 27 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’te dünyaca ünlü yıldızına resmi olarak da kavuşacak. Spor dünyasının yakından takip ettiği bu transfer süreci sadece Türkiye’de ülkemizde değil dünya basınında da oldukça gündemde kaldı.

İngiliz takımı Arsenal ile anlaşmasını karşılıklı olarak bitirip ülkemize gelen Alman asıllı oyuncu Mesut Özil geçtiğimiz haftalarda transfer süreçleri daha hızlı ilerlesin diye Ali Koç’un şirketine ait özel bir uçakla İstanbul’a getirtildi. Tüm basın, tüm dünya bu uçuşu Flight Radar uygulamasın üzerinden an be an takip etti.

Bambaşka bir Fenerbahçe göreceğiz bugünden sonra. Mesut Özil tüm dünyanın merakla beklediği ve izleyeceği imzayı bugün, 27 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’te atacak ve Fenerbahçe forması ile 3,5 yıll boyunca sahada ter dökecek. Tüm dünya basının merak ettiği bu imza gününe 64 farklı kuruluş, 132 basın mensubunun yanı sıra AP, Reuters, BBC ve Bild’in de aralarında bulunduğu 10 yabancı kurum akreditasyon başvurusunda bulundu. 

ÖZİL HER ZAMAN FENERBAHÇELİ’YDİ

Alman asıllı dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil ülkemize geldiği günden beri hatta gelmeden öncesinde bile yaptığı paylaşımlar, attığı fotoğraflar ve söylediği her söz haber değeri taşıyordu. Almanya’da doğdu, orada büyüdü fakat yaptığı açıklamalarda her zaman için Fenerbahçeli olduğunu ve bu takımı, sarı lacivert renklerini çok sevdiğini dile getirdi.

Fenerbahçe’nin rüya transferi olarak lanse edilen Mesut Özil transferi bugün resmiyet dökülüyor. Özil bu sürecin, bu transferin kendisi için de rüya bir transfer olduğunu ve yarım sezon boyunca memleketi Zonguldak’ın plakası olan 67 numaralı formayı sonrasında da 3 sezon boyunca 10 numaralı formayı giyerek sahaya çıkmayı heyecanla beklediğini dile getirdi. Hayırlı olsun Fenerbahçe!