Fenerbahçe, Kasımpaşa Karşısında Liderliği Korumak İstiyor

Fenerbahçe, Kasımpaşa Karşısında Liderliği Korumak İstiyor

30 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligin 8.haftasında lider Fenerbahçe, son haftalarda istediği skoru alamasa da oyun olarak gelişim gösteren Kasımpaşa’yı konuk edecek. Son maçta Hatayspor’a karşı alınan kritik galibiyetle özgüven kazanan Sarı lacivertliler, yoluna kayıpsız devam etmek istiyor. Kasımpaşa cephesi ise kötü gidişe dur demek istiyor.

FB Savunmasıyla Ön Planda

En son Hatayspor deplasmanından 3 puanla dönen Fenerbahçe’de moraller yüksek. Zorlu deplasmandan galibiyetle dönmesinin ardından 7.haftayı lider kapatan Sarı lacivertliler, Kasımpaşa karşısında kayıp yaşamadan yoluna devam etmek istiyor. Yoğun bir maç trafiğine giren Sarı lacivertli ekip, Avrupa ligi ilk maçında Frankfurt deplasmanı dönüşünden sonra Başakşehir karşısındaki senaryoyu, Kasımpaşa karşısında yaşamak istemiyor.

Avrupa ligi ikinci maçında Olypiakos ile karşılaşacak olan Sarı lacivertli ekip, yoğun tempoda geçecek olan maçın ardından Kasımpaşa karşısında 3 puanı almak istiyor. En son Hatayspor’a karşı sağlam bir plan ortaya koyarak takıma galibiyeti getiren Vitor Pereira, kapanan takımlara karşı güçlü bir plan ortaya koyamadı.

Başakşehir ve Sivasspor gibi savunma dirençleri yüksek takımlara karşı zorlanan Sarı lacivertliler, henüz bu takımlara çözüm bulamadı. Hatayspor ve Frankfurt gibi hücumu düşünen takımlara karşı başarılı sınavlar verdiler. Kasımpaşa, savunma direnci düşük olan bir takım olduğundan Fenerbahçe’nin A planı bu maç için uygun gözüküyor.

Sistemini oturtan Pereira, oyuncuların da taktiğe uyum sağlamasıyla birlikte şu ana kadar savunma hattının kalitesiyle takımını öne çıkarmayı başardı. Kım Mın Jae’nin yükselen performansıyla birlikte Szalai’yi savunmada oldukça rahatlattı. Hücuma daha çok katılan ekstra bir orta saha gibi oyuna katılan Szalai, geriden topla çıkarken önemli bir rol oyuncusu olarak göze çarpıyor. Savunmayı oturtan Fenerbahçe, hücum planlarını da artırırsa Kasımpaşa maçı için istediği sonuca erişebilir.

Kasımpaşa, Başakşehir’i Örnek Almalı

Son maçlarda iyi oyununu skora çeviremeyen Kasımpaşa, Fenerbahçe karşısında zorlu bir maça çıkacak. En son Konyaspor karşısında iyi bir maç çıkaran İstanbul ekibi, bitiricilik sorunu yaşamıştı. Yusuf Erdoğan’ın son maçlardaki yükselen performansı Fenerbahçe karşısında en büyük koz olucak. 4 büyüklerin savunmadaki boşluklarını hızıyla ve sert şutlarla cezalandırmayı başaran Yusuf Erdoğan, Fenerbahçe’nin güçlü savunması karşısında zorlanabilir.

Lacivert beyazlılar, Ligde ilk mağlubiyetini Başakşehir’e karşı alan Fenerbahçe için benzer bir oyun planı izlerse bu zorlu deplasmandan puan çıkarabilirler. Rakibinin Avrupa dönüşünden yararlanmak isteyen Kasımpaşa takımı, Başakşehir’in hızlı hücum hattına benzer oyunculara sahip ve ayrıca savunmadaki direnci de artırmaları gerekecek.