Fenerbahçe Forvet Transferine İstenilen Profilde Oyuncu Arıyor

Fenerbahçe Forvet Transferine İstenilen Profilde Oyuncu Arıyor

30 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Milli maç arasının yaklaşması ile liglerdeki transfer çalışmaları yeniden hareketlendi. Süper ligde liderlik yarışında bulunan Fenerbahçe ise 8 yıllık şampiyonluk hasretine son vermek için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Sarı lacivertliler Tecrübeli teknik direktör Vítor Pereira ‘nın istekleri doğrultusunda bazı mevkilere takviyeler yaparak kadrosunu daha da güçlendirerek şampiyonluk adına önemli bir adım atmanın peşinde. Portekizli hocanın eksik ya da yetersiz gördüğü mevkilerin başında ise Forvet geliyor. Sarı lacivertlilerinin Teknik direktörü Vitor Pereira’nın istediği forvet oyuncusu profili ise ceza sahasında fiziği ile rakip savunmayı yıpratacak aynı zamanda topu aldığında takımın ileri çıkması için zamanda kazandırabilecek pivot özelliklere sahip bir santrafor istiyor. Vítor Pereira’nın isteği doğrultusunda bu özelliklere sahip oyuncuların olduğu bir liste hazırlandı. Listede en üstlerde yer alan tanıdık bir isim olan eski Fenerbahçeli Kosovalı santrafor Vedat Muriqi bulunuyor.

Kosovalı Vedat Muriqi İtalyan Kulübünde İstenilen Performansı Sergileyemedi

Ülkemizde Giresunspor, Gençlerbirliği ve Çaykur Rizespor formaları ile sahaya çıkmış oyuncu yükselişini sürdürmüş ve ülkemizdeki önemli takımların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Çaykur Rizespor’a sonraki şatış karından %15 pay, 4 oyuncu ve 5,6 milyon Euro Bonservis Bedeli ödenerek Fenerbahçe ile anlaşma sağlanmış ve Kosovalı Forvet oyuncusu sarı lacivertli formayı giymişti. Fenerbahçe forması ile geçirdiği 1 sezonun ardından 20 – 21 sezonunun yaz transfer döneminde İtalya’nın önemli kulüplerinden Lazio’ya 17,5 milyon Euro bonservis bedeli ve bazı performans primleri 2,5 miyon Euroyu bulan bir anlaşmaya varılmış ve bu anlaşma ile transferi gerçekleşen oyuncu için belirlenen primler şu şekilde olmuştu; Şampiyonlar ligi gruplarından çıkma başarısı göstermeleri ile Fenerbahçe Kosovalı oyuncunun transferinden 1 milyon Euro daha kazanç elde etmişti. İtalyan ekibi ile 42 maçta forma şansı bulan oyuncu sahada bulunduğu 42 maçta 2 gol atıp 2’de asist ile skora katkıda bulunabildi ve ondan beklene performansın oldukça gerisinde kaldı. Kosovalı oyuncu için yaklaşık olarak 20 milyon Euro harcama yapan İtalyan devi oyuncunun performansından memnun değil harcamış olduğu 20 milyon Euro’nun boşa gitmesini istemeyen Lazio oyuncunun performansını attırmak için alternatif planlar arıyor. Lazio oyuncunun kiralık olarak göndererek performansını gözlemlemek yada iyi bir bonservis bedeli karşılığında oyuncusu satmayı planlıyor.

ç

Fenerbahçe Elindeki Forvetlerden Verim Alamıyor

Süper ligde Fenerbahçe, Vedat Muriqi’i Lazio’ya gönderdiğinden beri transfer ettiği forvetlerden istediği verimi alamadı.

Portekizli Teknik Direktör Vítor Pereira’in sahada görmek istediği oyun planına göre elinde bulunduğu isimler bu oyuna uymuyor bundan dolayı Fenerbahçe’nin elindeki profillerden daha farklı bir profili kadrosuna katmayı hedefliyor.

Teknik direktör Vítor Pereira’nın kadrosunda görmek istediği ceza sahasında fiziği ile rakip savunmayı yıpratacak rakibin savunma oyuncularını üzerine çekip alan yaratabilecek aynı zamanda topu aldığında takımın ileri çıkması için zamanda kazandırabilecek pivot özelliklere sahip bir santrafor istiyor.

Ellerinde bulunan isimler daha çok 2. Forvet olarak pivot bir forvetin çevresinde onun açtığı alanlarda hareket edip gol arayan ve zaman zamanda rakip savunmanın dengesini bozabilecek isimler. Vitor Pereira’nın sisteminde Vedat Muriqi gibi bir oyuncu eklendiğinde bu oyuncularında performanslarının artacağı düşünülüyor.

Son Gelişmeler İse Taraftarı Sevindirdi

Vedat Muriqi’nin eşi Edibe Muriqi sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Muriqi ile ilgili bir haberin bulunduğu bir fotoğrafı paylaşan Edibe Muriqi, arka planda ise Orhan Ölmez’in “Hayallerim” adlı şarkısına yer verdi.

Bunun üzerine Fenerbahçe Taraftarları Vedat Muriqi için heyecanlandı.