Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde Zafer İstiyor

Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde Zafer İstiyor

19 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in uzun süre zirve ismi olan Fenerbahçe, Trabzonspor ekibiyle Süper Lig’in 9. Haftasında aynı sahada buluşmuş ve aldığı yenilgiyle zirveyi Trabzonspor’a kaptırmıştı.

Tek gol sesiyle 3-1 skorunu gören Kanarya, karşılaşmada bir de kırmızı kart görmüş ve zirveden 3. Sıraya inerek 9. Haftayı kapatmıştı. Bir yandan UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde devam eden Sarı Lacivertli ekip, zirveyi kaptırmanın ardından moral bulmak istiyor.

Avrupa arenasında 3. Hafta mücadelesine çıkmaya hazırlanan Fenerbahçe, bulunduğu D grubunda Belçika ekiplerinden Royal Antwerp ekibiyle aynı sahada buluşacak.

İlk hafta mücadelesinde beraberlik alan ve ardından da yenilgi yaşayan Kanarya, sadece 1 puanıyla sıralamada kendisine 3. Sırada yer bulmuştu. İlk iki haftasında yenilgi yaşayan ve hiç puanı olmayan Belçika ekibiyle aynı sahada kozlarını paylaşacak olan Kanarya, 3 puanını hanesine eklemek isterken Royal Antwerp ekibi ise ilk puanlarını hanesine ekleme hedefi içinde olacak.

Karşılaşmada ev sahibi ekip Fenerbahçe olacak iken karşılaşma Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda yapılacak. Zorlu mücadele 21 Ekim Perşembe günü saatler 19:45’i gösterdiğinde başlayacak.

Tribünden maç heyecanına ortak olmak isteyen futbolseverler gerekli tedbirler eşliğinde bu heyecanı yaşayabilecek iken yapılacak canlı yayın ile de futbolseverler bu maceraya ortak olabilecek.

Naklen yapılacak olan yayın Exxen platformu üzerinden gösterilecek. Sporseverler Exxen platformu üzerinden şifreli olarak maç heyecanını yaşayabilecek.

Fenerbahçe’nin İlk İki Hafta Mücadeleleri

UEFA Avrupa Ligi fırtınasında boy gösteren Fenerbahçe, D Grubu’nda ülkemizi temsil ediyor.

Bulunduğu grup içerisinde 3. Mücadelesine çıkacak olan Sarı Lacivertli ekip, bir önceki karşılaşmasında Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesi için en büyük rakibi Trabzonspor ile aynı sahada buluşmuş ve yenilgi yaşamıştı.

Bu yenilginin ardından Avrupa sahasına çıkacak olan Kanarya, galibiyet umudu isterken grup içinde de zirveye oynamak istiyor. D Grubu içerisinde ilk mücadelesini Eintracht Frankfurt ekibiyle yapan Fenerbahçe, 1 gol sesiyle beraberlik yaşamıştı. 1-1 skoruyla son bulan maç sonrası birer puan hanesine ekleyen takımlar yeni hafta için hazırlanmaya başlamışlardı.

İkinci hafta mücadelesinde Olympiakos ekibiyle kozlarını paylaşan Kanarya, gol sevinci yaşayamamış ve kalesinde 3 gol görmüştü.

3-0 skoruyla yenilgi yaşayan Sarı Lacivertli ekip, hanesine puan ekleme fırsatını değerlendirememiş ve grup içerisinde 3. Sırada kendisine yer bulmuştu. Yeni haftada puan alıp alamayacağı büyük bir merak konusu olarak yer alıyor.

Fenerbahçe’nin Avrupa’da Diğer Yolculukları

3. hafta mücadelesinde sonra rakibi Royal Antwerp ekibiyle bir kez daha bir araya gelecek olan Kanarya, bu sefer konuk ekip olacak.

5. Hafta mücadelesinde ise son kez Olympiakos ekibiyle kozlarını paylaşacak olan Sarı Lacivertli ekip, son hafta mücadelesi için Eintracht Frankfurt ile aynı sahaya çıkacak ve D Grubu içerisindeki son dengeler belli olacak.