Beşiktaş 3. Kez Avrupa Arenasında

Beşiktaş 3. Kez Avrupa Arenasında

19 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in fırtınasına devam eden Beşiktaş ekibi, aynı zamanda Avrupa arenasında da boy gösteriyor. UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanında sahaya çıkan Kara Kartal, 3. Mücadelesine girişecek. 3. Hafta heyecanındaki rakibi ise Portekiz temsilcileri Sporting Lizbon…

Portekiz ekibiyle olan çetin mücadele de ev sahibi ekip ise Beşiktaş olacak ve karşılaşma Vodafone Arena’da oynanacak. Kozların paylaşılacağı ve nefeslerin tutulacağı zaman ise 19 Ekim Salı günü…

Saatler 19:45’i gösterdiğinde başlayacak olan karşılaşma heyecanı, yarı kapasiteli alınacak tribün heyecanıyla takip edilebilecek. Bu heyecana aynı zamanda Exxen platformu üzerinden yapılacak canlı yayın ile ortak olunabilecek.

İlk iki Avrupa heyecanında puansız evine dönen Siyah Beyazlı ekip, Portekiz temsilcileri karşısında mutlak galibiyet istiyor. Hanesine ilk puanları katmanın heyecanını yaşamak isteyen Kara Kartal, gelecek müsabakalar içinde umut arayışı içinde…

Teknik hoca Sergen Yalçın önderliğindeki Beşiktaş, zorlu geçecek olan mücadele öncesi hazırlıklarına devam ediyor. Bu sezon Avrupa arenasındaki ilk galibiyetinin peşinde olan Yalçın, titiz davranıyor ve ilk iki haftada olduğu gibi eksik kadro ile sahaya çıkmalarındaki durumu tekrar yaşamak istemiyor.

İlk mücadelede Borussia Dortmund ekibiyle aynı sahaya çıkan Beşiktaş, 2-1 skorunu görmüş ve yenilgi yaşamıştı. 2. Hafta mücadelesinde ise Ajax ekibiyle aynı sahaya çıkan Kara Kartal, gol sesi çıkaramadı ve 2-0 skorunu gördü.

Bu sonucun ardından ise ilk puanlarını alma ve ilk galibiyetini yaşama hedefini de 3. Haftaya bırakmış oldu.

C Grubu Takımlarının Son Durumu

UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanında C Grubu’ndaki temsilcimiz Beşiktaş, 3. Hafta mücadelesine hazırlanıyor. 3. Haftada ev sahibi ekip olacak olan Kara Kartal, ilk iki haftasında Borussia Dortmund ve Ajax ekipleriyle aynı sahada buluştu fakat puan alamadı.

3. Haftasında Portekiz ekibi Sporting Lizbon ile buluşacak olan Beşiktaş, puansız olarak ilk 2 hafta sonunda 3. Sırada kendisine yer buldu.

Diğer taraftan bu haftaki rakibi olan Sporting Lizbon ekibi ise aynı şekilde puansız olarak son sırada kendisine yer bulurken zirve 2 galibiyetiyle Ajax ekibinin oldu.

Toplamda 6 puan ile zirvede yer alan ismi ise averaj farkıyla Borussia Dortmund ekibi izledi. 3. Haftada zirveye yerleşen iki takımın nefesleri kesecek mücadelesine sahne olacak ve C Grubu’ndaki tüm dengeler bir kez daha değişecek.

Beşiktaş’ın Sonraki Şampiyonlar Ligi Durakları

Bulunduğu C Grubu’ndaki 3. Karşılaşmasına çıkacak olan Beşiktaş, toplamda 6 karşılaşmada boy göstermiş olacak.

Sporting Lizbon ekibiyle 3. Haftada karşı karşıya gelecek olan Siyah Beyazlı ekip, 4. Haftada Sporting Lizbon ekibiyle bir kez daha aynı sahada buluşacak fakat bu sefer konuk ekip olarak yer akacak.

5. Hafta mücadelesinde Ajax ekibiyle zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olan Beşiktaş, son haftasında ise Borussia Dortmund ekibiyle kozlarını paylaşacak.