Fenerbahçe 30 Dakikada Galibiyeti Aldı

Fenerbahçe 30 Dakikada Galibiyeti Aldı

5 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

UEFA Avrupa Ligi D Grubu dördüncü maçında Fenerbahçe, 4 Kasım Perşembe günü deplasmanda Belçika ekibi Royal Antwerp’e konuk oldu. Bosuil Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Royal Antwerp oldu.

Konuk takım Fenerbahçe’ye deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Mert Hakan Yandaş, Max Meyer ve Mergim Berisha kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibine mağlup olan teknik direktör Brian Priske önderliğindeki ev sahibi Royal Antwerp, UEFA Avrua Ligi’nde bu sezon üçüncü mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran teknik direktör Vitor Pereira yönetimindeki konuk takım Fenerbahçe ise UEFA Avrupa Ligi’nde bu sezon ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Fenerbahçe’ye Deplasmanda Galibiyeti ve 3 Puanı Getiren Goller

UEFA Avrupa Ligi D Grubu dördüncü karşılaşmasına ev sahibi Royal Antwerp, rakibi Fenerbahçe karşısında Butez, Dinis Almeida, Laet, Bataille, Vines, Verstraete, Gerkens, Yusuf, Benson, Fischer ve Frey 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Fenerbahçe ise rakibi Royal Antwerp karşısında Berke Özer, Tisserand, Kim Min Jae, Novak, Ferdi Kadıoğlu, Bright Osayi Samuel, Mert Hakan Yandaş, Jose Sosa, Max Meyer, İrfan Can Kahveci ve Mergim Berisha 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 8. Dakikasında konuk takım Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci’nin asistinde Mert Hakan Yandaş’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 16. Dakikasında konuk takım Fenerbahçe, Mergim Berisha’nın asistinde Max Meyer’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Maçın 29. Dakikasında temsilcimiz Fenerbahçe, ilk golü atan Mert Hakan Yandaş’ın asistinde bu kez ikinci golün asistini yapan Mergim Berisha’nın attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Royal Antwerp hem de konuk takım Fenerbahçe tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar.

 Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için karşılaşmada başka gol sesi çıkmadı. Böylece konuk takım Fenerbahçe, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Royal Antwerp’i 3 – 0 mağlup etti.

Royal Antwerp ve Fenerbahçe’nin D Grubu’ndaki Güncel Puan Durumu

UEFA Avrupa Ligi D Grubu dördüncü mücadelesinde kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Royal Antwerp, haftayı puan alamadan kapattı.

Böylece ev sahibi Royal Antwerp, D Grubu’nda 1 puan ile dördüncü ve son sırada kaldı. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçtan galibiyetle dönen konuk takım Fenerbahçe, D Grubu’nda puanını 5 yaptı ve üçüncü sırada kendisine yer buldu.