Fatih Terim’in Transfer Raporu

Galatasaray’da sezonun tamamlanmasının ardından seçimli genel kongrenin hazırlıkları sürüyor. Seçime az bir süre kala yeni isimler adaylıklarını açıklamaya devam ediyorlar. Öte yandan mevcut başkan Mustafa Cengiz, görevinde kalması halinde teknik direktör Fatih Terim ile yeni sezonda yollarını ayıracaklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine Fatih Terim, zaten Mayıs ayının sonunda bitecek olan sözleşmesinden ve yaklaşan seçimli genel kongreden dolayı görevinden istifa etmişti. Fakat 67 yaşındaki teknik adam, görevinden ayrılmadan önce gelecek sezonun kadro yapılanması ve yapılması gereken transfer hamleleri ile alakalı yönetime detaylı bir rapor sunmuştu. Galatasaray başkanı mustafa Cengiz ve sarı kırmızılı yönetiviler, Fatih Terim’in bu raporu doğrultusunda transfer konusunda aksiyon alacaklar.

Fatih Terim’in Raporunun Detayları

Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, takımda sözleşmesi devam eden bazı oyuncuların gelecek sezon takım olmaması yönünde görüş bildirdiği öğrenildi. Gelecek sezon sözleşmesi sona erecek olan stoper Christian Luyindama’nın özellikle disiplinsiz davranışları sebebiyle yaz transfer sezonunda takımdan gönderilmesini bildirdi. Öte yanadn bu sezon sarı kırmızılı formayı giyen futbolculardan Ömer Bayram, Şener Özbayraklı, Emre Taşdemir ve Martin Linnes’in sözleşmelerinin sona ermesi sebebiyle yeni bir sözleşme yapılmamasını yönetime sunmuş olduğu raporunda belirtti. Bunlara ek olarak sezon başında Galatasaray’a transfer olan Emre Kılınç’ın performansının yetersiz olduğnu belirten teknik direktör Fatih Terim, yine aynı şekilde performans bakımından istenilen seviyede olmayan Henry Onyekuru’nun da gelecek sezon takımda olmaması yönünde görüş bildirdi.

Yola Devam Edilecek Futbolcular

Bilindiği üzere sarı kırmızılı kulüp, geçtiğimiz günlerde Brezilyalı savunmacısı Marcao ile yeni bir sözleşme imzaladıklarını açıklamışlardı. 24 yaşındaki futbolcu ile 2 yıl daha devam etme kararı alan Galatasaray, futbolcunun yıllık maaşında da zam yapmıştı. Teknik direktör Fatih Terim’in raporu doğrultusunda gelecek sezon takımda olacak oyunculardan birkaç tanesinin ismi belli oldu. 67 yaşındaki tecrübeli teknik adam, gelecek sezon için Arda Turan, Ryan Donk ve Emre Akbaba le yen sözleşme yapılması yönünde yönetime görüş bildirdiği öğrenildi. İlerleyen günlerde bunların dışında hangi futbolcuların gideceği hangi futbolcuların takımda kalacağı daha da netlik kazanmış olacak.