Fatih Terim’e Rekor Ceza Yolda

Fatih Terim’e 8 il 22 Maç Arası Ceza Gelebilir

Süper Lig’in 13’üncü haftasına oynanan Fatih Karagümrük – Galatasaray karşılaşmasının 69’uncu dakikasında yaşanan pozisyonun arından önce Arda Turan sarı kart gördü ve ardından ise hakem Mustafa Öğretmenoğlu’na aşırı tepki gösteren Fatih Terim kırmızı kart gördü. Hakem Mustafa Öğretmenoğlu tarafından sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü gördüğü kırmızı kart sebebiyle tribüne gönderildi.

O akşam neler oldu? Karşılaşmanın 69’uncu dakikasında yaşanan pozisyonun ardından sarı kırmızılı ekipten Arda Turan itirazları nedeniyle sarı kart gördü, takımının ve oyuncusunun haksızlığa uğradığını düşünen teknik adam Fatih Terim korona virüs tedbirleri sebebi ile seyircisiz oynana statta yüksek sesle hakem Mustafa Öğretmenoğlu’na “Sen nasıl hakemsin ulan Mustafa Öğretmenoğlu” şeklinde sitem etti ve hakem tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.

Ardından ise Fatih Terim “Maçı katlettin. Onların da hakkını yiyorsun. Sen ancak bekçi olursun. Futbolu bilmiyorsun. Akşam ‘Fatih hocayı attım’ diye anlat. Terbiyesiz, ahlaksız” sözleri ile sitemine devam etti.

Karşılaşmayı tribünden takip eden Fatih Terim, maçın bitiş düdüğünden sonra sahaya indi ve “idari tedbire uymama” kural ihlalini gerçekleştirdi.

Gördüğü kırmızı kart ve akabinde gerçekleşen olaylar neticesinde tecrübeli teknik adam Fatih Terim futbol disiplin talimatının 36’ıncı, 41’inci ve 50’inci maddesi gereğince “Sportmenliğe aykırı hareket”, “Hakaret” ve “İdari tedbire uyulmaması” sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim 3 farklı sebepten dolayı sevk edildiği PFDK’dan 8 maç ile 22 maç arası bir ceza alabilir. Fatih Terim futbol disiplin talimatının 36’ıncı maddesinde yer alan “Sportmenliğe aykırı hareket” sebebiyle 1 – 3 maç arası ceza, 41’inci maddedeki “Hakaret” nedeniyle 3 – 7 maç arası ceza ve 50’inci maddedeki “İdari tedbire uyulmaması” sebebiyle 4 – 12 maç arası bir ceza alabilir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında tecrübeli teknik adama tarihi bir ceza yolda olabilir. PFDK’ya sevk edilen Fatih terim için minimum 8 maç maksimum ise 12 maç ceza alması bekleniyor.

Ayrıca Fatih Karagümrük karşılaşmasında sarı kırmızılı ekibin savunma oyuncularından Marcao karşılaşma bittikten sonra rakip oyuncuya fiziksel müdahalede bulunduğu için kırmızı kart gördü. PFDK’ya sevk edilen Başarılı savunma oyuncusunun 3 – 6 maç arası ceza alması gündemde.

Neredeyse 1 Sezonu Cezalar Sebebi İle Kaçırdı!

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim PFDK’dan bugüne kadar 31 maç ceza aldı. Fatih Karagümrük karşılaşmasının ardından yeniden PFDK’ya sevk edilen Fatih Terim 3 maç veya daha fazla ceza alması durumunda 34 maç barajını aşacak ve takımının başında en az bir sezonu cezalı olarak geçirecek.

Fatih Terim ayrıca bu 31 maçlık cezaların yarıdan fazlasını geçtiğimiz iki sezonda aldı. Son iki sezonda toplamda 17 maçlık ceza alan deneyimli hocanın başı cezalar ile halen dertte.