Fatih Terim Galatasaray’da Kalacak Mı

Fatih Terim Galatasaray’da Kalacak Mı

11 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020 – 2021 sezonunu averajla ikinci sırada tamamlayan Galatasaray’da bu sıralar tek gündem başkanlık seçimi! 12 Haziran 2021 tarihinde yapılması planlanan seçim yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde 19 Haziran 2021’de tekrarlanabilir. Burak Elmas, Yiğit Şardan, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, İbrahim Özdemir seçime katılacak adaylar arasında bulunuyor.

Galatasaray’da seçim kadar merakla beklenen bir diğer husus ise Fatih Terim’in durumu! Başarılı teknik adamın geleceği tahmin edilebileceği üzere başkanlık seçiminin sonucuna bağlı! Yiğit Şardan dışındaki tüm adayların Fatih Terim ile devam edeceği biliniyor. Ancak, Fatih Terim’in de Galatasaray’da devam etmek için bazı şartları var.

Fatih Terim’in Yeni Sezon Beklentileri Neler?

Kulüp başkanı Mustafa Cengiz ile sorun yaşayan Fatih Terim’in yeni seçilecek başkan ve yönetim kurulundan birtakım beklentileri bulunuyor. 31 Mayıs’ta görev süresi sona eren Terim’e birçok kulüpten teklif var. Önümüzdeki sezon ne yapacağına henüz karar vermeyen Terim; beklentileri karşılanmadığı takdirde Galatasaray’da devam etmeyebilir.

Fatih Terim; her şeyden önce hem yaşları hem de yüksek maaşları sebebiyle Feghouli ve Falcao gibi isimleri takımda istemiyor. Bu iki ismin düşük performanslarından da şikayet ediyor. Bunun yanı sıra, deneyimli teknik adamın transfer istekleri de bulunuyor. Sol bek, stoper, defansif orta saha, on numara, merkez orta saha gibi pozisyonlara transfer yapılmasını isteyen Terim; bir de kanat oyuncusu talebinde bulunuyor. Bir başka deyişle, Terim’in takımda kalmak için en az 50 milyon euroluk bir transfer bütçesi isteği var!

Fatih Terim’in Yeni Yönetimden İstekleri Var Mı?

Fatih Terim; 1996 yılından bu yana birçok kez Galatasaray’ı çalıştırmış bir isim. Ancak, tecrübeli teknik adam kulüp başkanları ile yaşadığı sorunlarla da biliniyor. Faruk Süren, Ünal Aysal ve son olarak Mustafa Cengiz ile anlaşamayan Terim’in bu defa kendisinin işine karışmayacak bir başkan ile çalışmak istediği aşikar.  Bu yüzden, yeni yönetimden ilk olarak transfer ve takım ile ilgili olarak tüm yetkinin kendisinde olmasını isteyeceği ifade ediliyor.

Galatasaray’da önümüzdeki günler yepyeni sürprizlere gebe olurken teknik direktör sorununun en geç Haziran ayının sonunda çözülmesine kesin gözüyle bakılıyor.