Erman Özgür Kritik İki Müsabakanın Da Değerlendirmesini Yaptı

Erman Özgür Kritik İki Müsabakanın Da Değerlendirmesini Yaptı

16 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında Trabzonspor ve Medipol Başakşehir ekipleri kozlarını paylaştı. 1-1 beraberlikle sona eren oyunun ardından spor yazarı Erman Özgür’den maç değerlendirmesi geldi.

Süper Lig’de 26’ıncı hafta heyecanı için Trabzonspor ve Medipol Başakşehir ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka 1-1 skorla eşit sonuçlandı. İki takımın da 1’er puan almış olduğu kritik oyunun değerlendirmesi ise spor yazarı Erman Özgür’den geldi.

Bordo mavili ekibin ev sahibi olduğu oyunda, dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın hastalık olarak ilan edilen koronavirüs sebebiyle, seyirci yer almadı. Galibin de çıkmadığı oyunda, Başakşehir ekibinin tek golü Demba Ba ile gelirken, Karadeniz ekibinin tek golü ise Skrtel filelere göndermeyi başardı.

Maça ilişkin değerlendirme yapan spor yazarı Erman Özgür, Karadeniz ekibinin kendi yetiştirmiş olduğu oyuncuları çok sert eleştirmesi ve yine bu şekilde sert eleştiri yapan Trabzon medyasına ve halkına sahip olması yönünde değerlendirme yaptı. Guilherme, Ndiaye, Da Costa ve Bilal’in oyuna ne katmış olduklarını sorarak karşı eleştiriye geçti.

Belhanda’nın Faydası Yok

Öte yandan aynı gün olan Galatasaray ve Beşiktaş derbisini de eleştiren spor yazarı,  sarı kırmızılı ekibin Teknik Direktörü Fatih Terim’in Belhanda kararını eleştirdi. Oyuncunun ilk yarıda toplamda 5 top kaybı yapmış olduğunun altını çizerek, Galatasaray için faydalı bir oyuncu olmadığını dile getirdi.