EMRE AKBABA’NIN SÖZLEŞMESİ UZUYOR

EMRE AKBABA’NIN SÖZLEŞMESİ UZUYOR

1 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray, son haftalarda önce Trabzon maçında 90+6’da Trabzonspor’u yıkıp, daha sonra Konyaspor’a karşı 87’de sahneye çıkarak iyi bir form grafiği yakalayan Emre Akbaba’nın sözleşmesini uzatmak için harekete geçti.

 Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Emre Akbaba göstermiş olduğu yükselen form grafiğiyle kendini kulüpte tutacak olan kontratı kapmaya çok yaklaştı. Önce Trabzonspor’a karşı attığı golle takımına 1 puanı getiren Emre Akbaba, Konyaspor’a karşı 87. Dakikada bulduğu golle de 3 puanı kazandırdı. Attığı kritik gollerle Sarı Kırmızılıları zirve yarışında tutan tecrübeli orta saha oyuncusu ödülünü almak üzere.

Fatih Terim’in de hakkında daha önce “kazanmamız lazım” ve “gol yollarında etkili bir oyuncu” dediği oyuncunun kulüpte kalması için olumlu görüş bildirdiği öğrenildi.

10 MİLYONLUK İNDİRİM

Emre Akbaba’nın yeni sözleşmesinin detayları da belli oldu. Galatasaray’ın 2018 yılında 4 milyon euro’ya transfer ettiği 28 yaşındaki futbolcu 3 yıl için 5.25 milyon euro’luk mukaveleye imza atmıştı. Emre Akbaba’nın takımda kalmak için oldukça büyük bir indirime rıza gösterdiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre yıldız futbolcu 17.5 milyon euro’luk ini 7.5 milyon euro’ya kadar indirdi. Sözleşmesinde 10 milyonluk indirim yapan Akbaba’nın sözleşme süresinin de 2+1 yıllık olması bekleniyor.

Bu sezon oynadığı maçlarda 4 gol 2 asistlik katkıda bulunan Akbaba’nın yeni sezonda daha fazla süre alması bekleniyor. Uzun süren ağır sakatlıklarla boğuşan yıldız orta saha oyuncusunun fiziksel olarak güçlenmeye başladığı ve eski fit görüntüsüne kavuşmaya başladığı görülüyor. Emre AkbabaTrabzonspor ve Konyaspor maçlarındaki golleri ve oyunuyla fiziksel gelişimini performansına da yansıtmayı başardı.

ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEK İSTİYOR

Performansının zirve yaptığı dönemlerde yıldız orta sahanın değeri 5.5 milyon Euro’ya kadar çıkmıştı. Ancak şu anda 2 milyon Euro. Galatasaray’a geldiğinden beri şanssızlıklar yakasını bırakmayan oyuncu Aytemiz Alanyaspor ile 2016/2017 yılındaki 6 gol, 6 asistlik ve 2017/2018 yılındaki 14 gol, 10 asistlik performans sergilediği dönemlere dönmek istiyor. Henüz 28 yaşında bulunan yıldız oyuncunun tekrar yüksek bir performans göstermesi için önünde daha uzun bir kariyer var.