Dorukhan Toköz Beşiktaş’ı İstemedi

Dorukhan Toköz Beşiktaş’ı İstemedi

18 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ın 24 yaşındaki genç futbolcusu Dorukhan Toköz siyah beyazlı yönetiminin teklif ettiği yeni sözleşmeyi kabul etmedi.

Beşiktaş yönetiminin tekrar anlaşma sağlamak istediği Dorukhan Toköz yönetimin kendisine sunduğu yeni sözleşme şartlarını reddetti. Siyah beyazlı takımın 24 yaşındaki milli futbolcu ile görüşmeleri halen devam ediyor.  Siyah beyazlı takımın oyuncusunu kaybetmeye niyeti yok gibi.

15 Milyon TL İstedi

Milli futbolcu Dorukhan Toköz, siyah beyazlı takımın kendisine sunduğu teklifi kabul etmedi. Yıllık 2 milyon TL alan Dorukhan’a maç başına ücretle birlikte yıllık 10 milyon TL’yi bulan yeni bir kontrat gönderen Beşiktaş yönetimi Dorukhan’dan ret yanıtını aldı. Dorukhan Toköz’ün ise Beşiktaş’tan yıllık 15 milyon TL istediği açıklandı.

24 yaşındaki milli futbolcu Dorukhan Toköz Beşiktaş’tan yeni bir sözleşme için imza parası ve artı olarak yıllık 15 milyon TL talep ediyor. Takımın Toköz’ün bu isteğine cevap veremeyeceği belirsizliğini koruyor.

Önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Yönetim kurulu ve oyuncunun menajeri olan Ahmet Bulut arasındaki son görüşmenin ise olumsuz sonuçlandığı biliniyor.

Siyah beyazlı takımın 2018-2019 sezonunda Eskişehirspor’dan bedelsiz kadrosuna katmış olduğu Dorukhan Toköz, Beşiktaş forması ile toplamda siyah 46 maça çıktı. 24 yaşındaki futbolcu çıktığı 46 maçta toplam 3 gol attı ve 4 asist yaptı.

Fenerbahçe’nin Gözü Üstünde

Futbolcu Süper Lig’de her geçen gün yükselen performansını baz alarak takım ile daha iyi bir anlaşma yapmak istiyor. Öte yandan yönetim futbolcu ile pazarlık için kıyasıya mücadele ediyor. Beşiktaş, yeni sözleşme konusunda halen Dorukhan Toköz ile bir anlaşmaya varmış değil. Beşiktaş’ın ezeli rakibi Fenerbahçe’nin ise anlaşmaları yakından takip etti ve futbolcu için pusuda olduğu biliniyor.

Siyah beyazlı takımın başarılı orta saha oyuncusuna imza attıramazsa futbolcu için daha cazip teklifi sahip olan Fenerbahçe, milli futbolcu Dorukhan Toköz için hemen devreye girecek. 

Futbolcu ile bir türlü anlaşmaya varamayan Beşiktaş ile futbolcunun görülme süresi arttıkça rakip takım Fenerbahçe’de yıldız futbolcu sık sık gündeme gelmeye başladı.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ ise geçtiğimiz günlerde Dorukhan Toköz ile yapılan görüşmeleri müspet ya da menfi 1 hafta içinde kesin olarak sonuçlanacağı yönünde açıklamalar yaptı.