Devre Arasında Galatasaray’da Yolcular Var

Devre Arasında Galatasaray’da Yolcular Var

10 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezona yeni planlama ve genç oyuncu transferleri ile başlayan sarı kırmızılı takım kadroda ocak ayında ise bu yapılanmaya devam edilmesi bekleniyor.

Özellikle yüksek maliyetli oyuncular ve yaş olarak üst sınırda bulunan oyuncuları ile de yollarını ayırmaya devam etmesi bekleniyor.

Yüksek Maliyetli Oyuncular İle Vedalaşma Vakti

Sarı kırmızlı takım sezon basında başlatılan yeni planlama devre arasında da devam etmesi bekleniyor. Bu sezon yüksek maliyetli oyuncular yerine genç ve potansiyeli yüksek oyunculara yönelen takım kadroda ki yükse ücretli oyuncular işle de yollarını ayırmaya hazırlanıyorlar.

Yaz transfer döneminde son gününde yollar ayrılan R. Falcao gibi iki oyuncu ile daha yolları ayıracaklar.

Takım da gerek maliyetleri gerek de performansları ile sorgulanan 2 deneyimli futbolcu için yolun sonu gözüküyor.

Cezayirli oyuncu 31 yaşındaki  Sofiane Feghouli bu isimlerden birisi. Tecrübeli oyuncu bu sezon gençleşen kadroda bir hayli ağır kalmış olsa da tecrübesinden faydalanmak için tecrübeli teknik adam Fatih Terim’İn kadroda tuttuğu isimler den birisi idi.

Sofiane Feghouli ile yeni sözleşme de imzalamayan sarı kırmızlı takım oyuncunun sözleşmesi de sezon sonu bitecek. Bu devre arsı transfer döneminde yollarını ayırıp oyuncudan elde edilecek gelir ile de genç oyunculara yönelmeye devam etmesi bekleniyor.

Bir diğer listede kendisine yer bulan oyuncu 34 yaşındaki Hollandalı R. Babel oldu. Sol kanat oyuncusu bu sezon ki performansı ile adeta sarı kırmızlı takımda eli freni görevi görüyor. Sarı kırmızılı taraftar ile de bir türlü yıldızı barışmayan tecrübeli isim ocak ayında gönderilmesi beklenen oyuncu. Sarı kırmızlı kulüp ile sözleşmesi de 2022 yılında sona erecek.

İlk etapta bu iki oyuncu ile yollarını ayrıma planı yapan Galatasaray takımı bu oyunculardan en az 5 Milyon Euro gibi bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Deandre Yedlin’de Devre Arasında Yolcu

Bu sezon kadroya kattıkları ABD’ li 28 yaşındaki oyuncu DeAndre Yedlin ile de sarı kırmızılı takım devre arasında yolların ayrılmasını kesin gibi.

Performansı ile bir türlü iyi bir istikrar yakalayamayan DeAndre Yedlin devre arasında büyük ihtimal ile Ülkesine geri dönmesi bekleniyor.