Beşiktaş, Can Bozdoğan’ın Opsiyonunu Kullanıcak

Beşiktaş, Can Bozdoğan’ın Opsiyonunu Kullanıcak

10 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezonda genç oyuncuları kadrosuna katan Beşiktaş’ta yaşanan sakatlıklardan sonra forma şansı bulan Can Bozdoğanın performansı her geçen maç artmaya devam ediyor.

Genç oyuncu pas kalitesi ve oyun görüşüyle dikkat çekerken, Sergen Yalçın, kiralık sözleşmesi bulunan 20 yaşındaki oyuncunun bonservisinin alınmasını istedi.

Taraftarın Beğenisini Kazandı

Eylül ayında yaşanan sakatlıklar sonucunda forma şansı bulan 20 yaşındaki Can Bozdoğan, performansıyla Sergen Yalçın’ı etkiledi. Sezon başında Alman ekibi  Schalke 04’ten satın alma opsiyonlu kiralanan genç orta saha, pas kalitesinin yanında mücadeleci yapısıyla taraftardan beğeni topladı.

Bu sezon Siyah beyazlı formayla 4 maça çıkan genç futbolcu, çıktığı maçlarda hırslı yapısıyla Sergen Yalçın’ı memnun etmeyi başardı. Antrenman performansı yakından takip edilen başarılı orta sahanın idmanlardaki hırslı yapısı dikkat çekti. Bunun üzerine Siyah beyazlı yönetim Beşiktaş ile görüşme gerçekleştiren Başarılı teknik adam, Can’ın bonservisinin alınması yönünde karar verdiği öğrenildi.

Yalçın, Genç Oyuncu için Yönetimle Görüştü

Başarılı teknik adamın yönetimle yaptığı toplantıda, 20 yaşındaki oyuncunun fiziksel olarak çok iyi olduğunu, teknik ve oyun görüşü açısından kaliteli bir ayara sahip olduğunu söyleyerek Bu oyuncudan memnun olduğunu dile getirdi. İki ayağını da çok iyi kullandığını ve potansiyeline ulaştığında O orta sahanın değişilmez isimlerinden birisi olacağını söyleyerek genç oyuncuya övgüler yağdırdı.20 yaşındaki futbolcuya daha fazla süre vereceğini belirterek oyuncunun 1.8 milyon Euro olan satın alma opsiyonun kullanılmasını istedi.

Sezon sonuna kadar performansı yakından takip edilecek olan genç oyuncu için sezon sonunda tekrar karar verilecek. Gelecek sezon Türkiye Ligi’nde dört yerli oyuncunun oynatılması zorunluluğu göz önünde bulundurulduğunda genç oyuncunun transferi oldukça önem taşıyor.

Milli aradan sonra o Ekim ayında Avrupa arenasında boy gösterecek olan Beşiktaş, yoğun fikstür sebebiyle kadrodaki bütün oyunculardan verim almak istiyor. Josef ve Atiba’nın 30 yaş üzeri olması sebebiyle yoğun tempoda geçecek olan maçlarda bu oyuncuları dinlendirmek isteyen Sergen Yalçın ve ekibi, Can Bozdoğan’a daha fazla süre verecek.

Genç oyuncu bu performansıyla Salih Uçan’ın önüne geçmeyi başardı. Oğuzhan Özyakup’un Sivasspor maçındaki performansı ve Can’ın yükselen formuyla birlikte Salih geri planda kaldı.