Cimbom Galatasaray’da Hareketli Günler

Posted by

Süper Lig’de 2021-22 sezonuna 3 maçta aldığı 7 puan ile başlayan Galatasaray, transfer çalışmalarına devam ediyor. Sarı kırmızılı kulüp, transferin son gününde bir oyuncuyu daha kadrosuna katmak istiyor. Radamel Falcao ile yollarını ayırıp tasarruff eden Galatasaray, bir oyuncuyla daha yollarını ayırmanın peşinde.

Galatasaray başkanı Burak Elmas, göreve geldikten sonra yaptığı basın toplantısında takımın toplam maaş yükünün %48’ini 4 oyuncunun maaşından oluştuğunu ve bu oyuncularla yollarını ayırmak istediklerini açıklamıştı. Burak Elmas, bu açıklamasında takımın en yüksek maaş alan oyuncuları olan Radamel Falcao, Sofiane Feghouli, Ryan Babel ve Mbaye Diagne’den bahsetmişti.

Sarı kırmızılı takım, yıllık 5 milyon Euro garanti ücret alan Radamel Falcao’nun sözleşmesini 3 milyon Euro tazminat karşılığında feshetti ve 2 milyon Euro tasarruf sağladı. Mbaye Diagne ve Sofiane Feghouli ile yollarını ayıramayan sarı kırmızılılar, Ryan Babel ile yollarını ayırmaya yakın.

Cimbom Galatasaray'da Hareketli Günler

Feghouli Gitmedi

Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli, yönetimle yaptığı görüşmelerde kulüpten ayrılmak istemediğini belirtti ve maaşında da indirime gitmedi. Feghouli, Galatasaray’dan yıllık 3,85 milyon Euro garanti maaş alıyor. Galatasaray’ın Sofiane Feghouli ile olan sözleşmesi 2022 yılında sona erecek. Sarı kırmızılı takım, sezon sonunda teknik ekibin raporuna göre Feghouli’ye daha düşük ücretle sözleşme teklif edebilir.

Diagne de Kaldı

Galatasaray’ın yollarını ayırmayı planladığı bir diğer oyuncu olan Mbaye Diagne ise hücum bölgesine istenen transferlerin yapılamaması ve Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’in form düşüklüğü nedeniyle takımda kaldı. Sarı kırmızılı formayla hırslı bir görüntü veren Diagne’ye şans verilecek. 2021-22 sezonunun ikinci yarısını West Bromwich Albion’da geçiren Diagne, transfer döneminin başında İngiltere’den takım aramış ancak bulamamıştı. Galatasaray’dan yıllık 2,4 milyon Euro kazanan Diagne’nin sözleşmesi 2023 yılında sona erecek.

Cimbom Galatasaray'da Hareketli Günler

Babel Yolcu

Toplam maaşları 13,75 milyon Euro olan 4 oyuncudan yalnızca Falcao ile yollarını ayırabilen ve 2 milyon Euro tasarruf eden Galatasaray, Ryan Babel ile yollarını ayırmayı planlıyor. Galatasaray’ın yıllık 2,5 milyon Euro ödediği 34 yaşındaki Hollandalı, Kasımpaşa’ya dönebilir. Kasımpaşa, Galatasaray’la yaptığı görüşmelerde Babel’in maaşının 1,5 milyon euroluk kısmını ödemeyi teklif etti.

Galatasaray, Ryan Babel’i bu şartlarla Kasımpaşa’ya göndermesi halinde maaş bütçesinde 3 milyon euroluk tasarruf edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.