CENK TOSUN’DAN HARİKA PERFORMANS

CENK TOSUN’DAN HARİKA PERFORMANS

10 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de şampiyonluğun en büyük adaylarından olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın geçtiğimiz kış transfer sezonunda Premier Lig’den kadrosuna kiralık olarak dahil etmiş olduğu tecrübeli isim Cenk Tosun gösterdiği performans ile takdirleri topluyor.

29 yaşındaki Beşiktaş’lı tecrübeli futbolcu Cenk Tosun oynamış olduğu Son 2 karşılaşmada 3 kez rakip fileleri havalandırarak takımına 6 puanı getiren isim olurken, Ezeli rakibi Fenerbahçe’nin hücum oyuncuları Samatta ve Papiss Cisse’yi geride bırakmayı başardı.

FENERBAHÇELİLERİ GERİDE BIRAKTI

Siyah-beyazlı ekibip Beşiktaş’ın geçtiğimiz kış transfer periyodunda kadrosuna kiralık olarak dahil etmiş olduğu eski futbolcusu Cenk Tosun göstermiş olduğu performans ile Ezeli rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin büyük umutlarla transfer etmiş olduğu hücum oyuncularına geride bırakmaya başardı. Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ve flash takımı Aytemiz Alanyaspor mücadelelerinde Toplamda 118 dakika sahada kalan tecrübelisin Cenk Tosun fileleri toplamda 3 kez havalandırmayı başardı. Tecrübeli isim göstermiş olduğu performans ile 40 dakikada bir rakip fileleri havalandırma istatistiği elde etmiş oldu.

OYUNCULARIN İSTATİSTİKLERİ

Oynamış oldukları karşılaşmalar ve forma giymiş oldukları süreler itibariyle tecrübeli isim Cenk Tosun’dan daha fazla fırsat bulan sarı lacivertli ekibin hücum oyuncuları Samet da ve Papiss Cisse’nin, forma giymiş olduğu sürelere nazaran ağlarla buluşturduğu goller bakımından istatistikleri çok gerilerde kaldı. Sarı lacivertli ekibin 29 yaşındaki hücum oyuncusu Samet da Süper Lig kapsamında 24 karşılaşmada forma giyerken rakip fileleri yalnızca 5 kez Havalandıran bildi.

Süper Lig’de oynanan mücadelelerde toplamda 1271 dakika forma şansı bulan Samatta her 254 dakikada bir yani yaklaşık 3 maçta 1 peki filelere havalandırılmış oldu. Lig’in flaş ekibi Aytemiz Alanyaspor dan kadrosuna dahil etmiş oldu Senegalli hücum oyuncusu Papiss Cisse ise Süper Lig kapsamında forma giydiği 21 karşılaşmada yalnızca 4 kez rakip fileleri Havalandıran bildi.

Süper Lig kapsamında toplamda 643 dakika forma şansı bulan tecrübeli oyuncu da kaydetmiş olduğumu istatistik ile 161 dakikada bir rakip fileleri havalandırmış oldu. Cenk Tosun oynamış olduğu Son 2 karşılaşmada 3 kez rakip fileleri havalandırarak takımına 6 puanı getiren isim olurken, Ezeli rakibi Fenerbahçe’nin hücum oyuncuları Samatta ve Papiss Cisse’yi geride bırakmayı başardı.