ATİBA’DAN 3 ASİST

ATİBA’DAN 3 ASİST

9 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı veren ve liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın yaşlı kurtu Atiba Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında alınan galibiyet de çok önemli bir rol oynarken gösterdiği performans yakaladığı istatistik ile karşılaşmaya damga vurdu. Siyah beyazlı ekip Beşiktaş’ın Alanyaspor ağlarına göndermiş olduğu 3 golde de Atiba asistleri yapan isim oldu.

OYUNCUNUN İSTATİSTİKLERİ

Süper Lig kapsamında yapılan 33 hafta mücadelesinde ligin siyah-beyazlı lideri Beşiktaş Aytemiz Alanyaspor u evinde konuk ettiği karşılaşmadan 3-0 Galip ayrıldı. Siyah beyazlı ekipte 38 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Atiba 3 golün de asistini yaparak adından söz ettirmeyi başardı. 38 yaşındaki tecrübeli futbolcu Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında 3 Asist yaparken, 6 kez top kazanma, yapmış olduğu paslarda %93 isabet ve rakip yarı sahasında %91,2 pas isabeti ile oynayarak karşılaşmaya damgasını vurman isim olmayı başardı.

karşılaşmanın ardından muhabirlere karşılaşma hakkında açıklamalarda bulunan Atiba galibiyetin ardından kendileri için iyi bir gün olduğunu belirtirken 3 asistlik katkı yaptığını yalnızca basit yapmakla kalmadığını arkadaşlarının  ağlarla buluşturmuş olduğu gollerin kendisinin yapmış olduğu asistleri anlamlı bir hale getirdiğini belirtirken Geçtiğimiz günlerde kötü bir futbol oynayarak karşılaşmayı kaybettiklerini Ancak bu maçta agresif bir oyun sergileyerek çok çalıştıklarını kendi ve takımı adına mutlu olduğunu belirtti.

KASIMPAŞA MAÇI HAKKINDA KONUŞTU

Kasımpaşa’ya tek golle mağlup  olunan mücadelenin hakkında bazı açıklamalarda bulunan 38 yaşındaki deneyimli oyuncu, siyah-beyazlı ekibin kendi oyununun bu olmadı hakkında aralarında konuştuklarını, mağlup olunan karşılaşma hakkında teknik direktör Sergen Yalçın’ın da oyuncular ile konuştuğunu ve gerekli uyarıları yaptığını, şu anki bulundukları konumun içerisinde bulunduğumuz sezonun başından itibarıyla böyle hatalar yapılmaması sonucu gelindiğini belirtirken Sergen Yalçın’ın mağlup olunan karşılaşmada gösterilen performansın kabul edilemez olduğunu belirttiğini ve oyuncuların da kendisine hak verdiğini sözlerine ekledi.

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı veren ve liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın yaşlı kurtu Atiba Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında alınan galibiyet de çok önemli bir rol oynarken gösterdiği performans yakaladığı istatistik ile karşılaşmaya damga vurdu.