Cenk Tosun Dönüyor

Posted by

Beşiktaş’ta gösterdiği parlak performansla İngiltere takımlarından Everton’a lig tarihinin en yüksek bedeliyle transfer olan Cenk Tosun, İngiltere’ye uyum sağlayamamış ve en son 2020/2021 sezonunun ara transfer döneminde Beşiktaş’a kiralanarak ülkeye geri dönmüştü.

Beşiktaş ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında oynanan maçta sakatlanarak sezonu kapatan sakatlığı halen devam ederken milli oyuncunun 2 hafta içerisinde çalışmalara başlaması da bekleniyor.

Geleceği Belli Değil

Sakatlığının düzelmesiyle birlikte yeşil sahalara geri dönecek olan Cenk Tosun’un eğer Everton’dan ayrılırsa ve başka bir teklif olmazsa bu sezon sonunda Beşiktaş’a geri dönmesi bekleniyor. Ahmet Nur Çebi’nin de sık sık istediği zaman geri dönebileceğini ifade ettiği Cenk Tosun ile alakalı olarak ara transfer döneminde de girişimlerin olması muhtemel.

Bununla birlikte Cenk Tosun’un Beşiktaş’ın ilgisinden memnun olduğu ancak ilk tercihini eğer mümkün olursa Everton formasından kullanacağı düşünülüyor. Rafael Benitez yönetimindeki Everton’ın hücum hattında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle forma giyme şansı artan Tosun Paşa’nın Kasım ayındaki maçların kadrosunda yer alması bekleniyor.

Özel antrenörlerle çalışan ve sakatlığın getirdiği olumsuz yanları en çabuk sürede atmak isteyen Cenk, Everton formasıyla çıktığı 58 maçta 11 gol ve 6 asistlik katkıda bulunmuştu. Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle düzenli bir şekilde forma giyemeyen Cenk, bir dönem de Crystal Palace’a kiralanmış ancak 5 maç oynayabilmişti.

Sakatlıkların Kurbanı

Gaziantepspor formasıyla yıldızı parlayan ve Beşiktaş’a da bu takımda gösterdiği performansla transfer olan Cenk Tosun, aynı jenerasyondan olduğu Muhammet Demir’in yetenek anlamında gerisinde görülüyordu.

Ancak çalışkanlığı ve azmiyle Beşiktaş’ın yolunu tutan oyuncu, Siyah-Beyazlı formanın da hakkını verdi. Beşiktaş formasıyla çıktığı 146 maçta 67 gol ve 14 asist yapan Cenk’in Türkiye Ligi tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle transfer olduğu Everton’da ise önünü sakatlıkları kesti.

Diz bağlarından yaşadığı sakatlıklar nedeniyle forma şansı bulamayan Cenk, 2019/2020 sezonunun Mart ayında yaşadığı çapraz bağ sakatlığı nedeniyle 8 ay gibi çok uzun bir süre yeşil sahalardan uzak kaldı.

Kariyerinde yaşadığı tendon sakatlıkları nedeniyle çok daha iyisini yapma şansını kaçıran Cenk’in belki de bu sefer sağlıklı bir Everton performansını görme şansımız olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir