Cenk Tosun Derbide Sahada

Posted by

Devre arası transfer döneminde her takım kendi eski oyuncularına döndü yada yeni transferler ile takım dinamiğini değiştirmeye çalıştı. Eski oyuncularına dönen Galatasaray haricinde bir de Beşiktaş oldu. Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arası (ara transfer) döneminde Cen Tosun’un, nam-ı diğer Tosun Paşa’yı tekrar kendi renklerine bağladı.

Siyah beyazlı kartal takıma transfer olan Tosun Paşa geldiği ilk günden bu yana Beşiktaş’ı bu sezon şampiyon yapmak için geldiğini, tüm oyununu ve performansını buna göre kurmasını gerektiğini ve takımı ile beraber kupa kaldırmak istediğini belirtti. Cenk Tosun ayrıca şampiyonluk için geldiğini belirtti tüm açıklamalarında. Siyah beyazlı Tosun Paşa, Cenk Tosun geçtiğimiz haftalarda ne yazık ki kendi hırsının kurbanı olmuştu. Maçta sakatlanmasına ve sağlık ekiplerinin çıkabilirsin uyarılarına rağmen sahada kalan Cenk Tosun takımı ile beraber sahada kalmayı ve takımına daha fazla destek olmayı tercih ettiği için uzun bir süre sahalardan uzak kalmasına neden olacak bir sakatlığı çağırmış oldu. Cenk Tosun’un dizinde ödem oluşmuştu ve bu durum onun bir süre sahalardan uzak kalmasına sebebiyet verdi. Dizindeki ödemden dolayı tedavisi devam eden ve bu yüzden de maçlara çıkamayan Tosun Paşa Cenk Tosun’un tüm çarşı ekibinin merakla beklediği 21 Mart’ta Fenerbahçe derbisinde siyah beyazlı formayı giyebilmesi için tüm siyah beyazlı takım arkadaşları ve yönetim seferber oldu.

Gelecek haftalarda oynanacak olan Fenerbahçe ve Beşiktaş derbisi için özellikle Beşiktaş ekibi tekrar derbiyi kazanmak için tüm oyuncuları ile beraber özel hazırlanıyor. Cenk Tosun’da bu isimlerden biri. Beşiktaş’ta sakatlığı devam den Cenk Tosun ile ilgili takımın teknik direktörü Sergen Yalçın bir plan yaptı.

Başarılı ve özellikle bu sezon Beşiktaş ile tekrar devleşenSergen Yalçın’ın derbideki Cenk Tosun planı herkesin içine su serpen cinsten. Yıldız forvet oyuncusunu hiçbir şekilde, derbi maçı olsa bile oyuncusunun sağlık durumunu daha öne koyarak risk etmek istemeyen başarılı teknik adam Sergen Yalçın oyucusu Tosun Paşa’nın sağlık durumunu yakından takip ediyor. Tüm süreci en yakından takip eden ve durum ile ilgili sürekli güncel bilgileri alan Sergen Yalçın sakatlık durumu ve Tosun’un sağlılığını etkileyemeyecek şekilde uygun bir plan yapmaya çalışıyor.

8 Mart Pazartesi günü yapılan antrenmana katılamayan Cenk Tosun’un tedavisi teknik heyetin ve sağlık heyetinin ortak bir şekilde devam ediyor Başarılı futbolcunun Beşiktaş formasını bir daha ne zaman giyeceği merak konusu.

1 Maç Dediler 3 Haftadır Yok

Sergen Yalçın, Cenk Tosun’un dizindeki ödemin durumuna göre ilerlemek istiyor. Oyuncuya daha büyük bir hasar vermek istemeyen Sergen Yalçın henüz bir karar vermedi. Normalde 1 maç sonra takıma katılabileceği düşünülen Cenk Tosun tam 3 haftadır sahalardan uzak kaldı. Hırslı oyuncunun hedefindeki ilk maç cuma günü oynanacak olan Medipol Başakşehir mücadelesi.

Sergen Yalçın’ın Fenerbahçe ile oynanacak olan büyük ve aslında herkesin merakla beklediği derbide Cenk Tosun’un kendisini toparlamış ve hazır bir şekilde bulunmasının takımın lehine olacağını düşünüyor. Sezonun ilk yarısında Beşiktaş Kadıköy’de Fenerbahçe derbisini kazanmıştı ve bunu yıllar sonra başarmıştı. Bu sefer de yine maçı kazanmak ve oyuncuların hiçbirinin sağlığını tehlikeye atmadan bunu başarmak istiyor. Bu nedenle Tosun Paşa’nın derbi öncesi oynanacak olan Medipol Başakşehir maçında da yer almaması ve kendisini iyi bir şekilde toparlamasının daha sağlıklı ve her iki taraf için de daha olumlu sonuçların doğuracağının kanaatinde. Hafta içerisinde Sergen Yalçın, Cenk Tosun ile ilgili aldığı net kararı kamuoyu ve takıma paylaşarak akıllardaki soru işaretlerini kaldıracak.

Medipol Başakşehir Hazırlıkları Başladı

Beşiktaş diğer yandan da derbi öncesi Spor Toto Süper Lig’in 30. Haftasında bir önceki sezonun şampiyonu Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, bir gün izin sonrasında başladı. Maçı kazanarak derbiye moral bularak ve 3 puanı da alarak gitmek isteyen Beşiktaş ekibi 3 puanlık moral bulmak için Başakşehir maçını kazanma peşinde.