Cenk Tosun Crystal Palace’a Transfer Oldu

Cenk Tosun Crystal Palace’a Transfer Oldu

11 Ocak 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

 

Cenk Tosun son dakika transfer sürprizine imza attı. Başarılı futbolcu Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’a sezon sonuna kadar kiralık olarak transfer oldu. Yıldız futbolcu Beşiktaş takımından rekor bir bonservis ücretiyle Everton takımına transfer olmuştu. Cenk, Beşiktaş’ta gösterdiği üstün performansla ve attığı gollerle o dönem sezon sonunu bile beklemeden İngiliz kulübü tarafından transfer edilmişti. Everton takımında zaman zaman iyi zaman zaman da vasat bir performans sergileyen Tosun, yine devre arası transfer döneminde bir diğer Premier Lig ekibi olan Crystal Palace’la el sıkışık, kendisini sezon sonuna kadar bu takıma bağlayan imzayı attı. Cenk Tosun’un bu transferden dolayı mutlu olduğu ise gelen diğer haberler arasında yer aldı.

Cenk Tosun Hakkında Roy Hodgson: “Cenk’i Uzun Bir Süre İzledik”

Cenk Tosun transferi ve diğer transfer gelişmeleriyle ilgili Crystal Palace Teknik Direktörü Roy Hodgson şu açıklamaları yaptı:

“Onun kadroda olması ve takımımıza yapacağı katkıları düşünmek ve biliyor olmak bizi çok mutlu etti. Yarının maçta oynamak için olmak için ısrar ediyor. Everton’a bu transferin zamanında yapılmasına izin verdiği için minnettarım. Hala sekiz oyuncumuz eksik olduğu için bu çok önemli bir artı oldu. Cenk ile takviye edilmesi gereken bir pozisyona da önemli bir takviye yapmış olduk. Kendisi doğrudan ilk takıma girebilmekten çok daha fazla yeteneğe sahip bir futbolcudur. EURO 2020 yaklaşırken burada çok iyi işler yapabileceğini umuyorum.”

Diğer önemli haberler için.