Çanlar Sergen Yalçın İçin Çalıyor

Çanlar Sergen Yalçın İçin Çalıyor

6 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ın efsane oyuncusu ve şimdi başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın, bu sezon geçtiğimiz sezonlara göre oldukça formsuz bir görüntü sergiliyor. Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde takımıyla çıktığı 4 maçta tek puan dahi almayı başaramayan Sergen Yalçın, Süper Lig’de oynanan oyun konusunda da takımda bir istikrar sağlayamadı.

Süper Lig’in 11’inci haftasında Hatayspor’a 1-0 yenilerek Galatasaray maçında alınan galibiyetin avantajını kaybeden Beşiktaş’ın bu dalgalı performansı lider Trabzonspor’un 7 puan arkasına düşmesine neden olurken, olumsuz tablonun faturasının Sergen Yalçın’a kesilmesi ihtimali yadsınamayacak kadar fazla görünüyor.

Sergen Hoca’ya Eleştiri Yağıyor

Beşiktaş’ın şu ana kadar hayal kırıklığı yaratan performansı nedeniyle teknik direktör Sergen Yalçın’a eleştiriler yağmaya başladı. Kulüp içinde muhalefetin arttığına yönelik iddialar basında yer almaya devam ederken, bu muhalefetin artmasında birçok faktör etkili.

Hatırlanacağı üzere geçen sezon hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası mutluluğunu yaşayan Sergen Yalçın’ın sözleşmesi sona ermiş ve bu sezon takımın başında bulunup bulunmayacağı konusunda belirsizlik yaşanmıştı.

Birçok görüşmeden sonra Sergen Yalçın’ın ikna edilmesi nedeniyle Beşiktaş’ın zaman kaybettiğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazlayken, bu zaman kaybının çeşitli etkilerinden de bahsedenler bulunuyor.

İmzanın geç atılması nedeniyle, takımın geç toplandığını ve yeni sezona tam anlamıyla hazır olabilmek adına yeterli sürenin kalmadığını ifade eden muhalifler, hazırlık kampının da zamanında yapılmadığını ve hatta yanlış yapıldığını iddia ederek yaşanan sakatlıkları da bu duruma bağlıyorlar.

Sergen Yalçın’ın rehavete kapıldığını, rahat bir tavır sergilediği için de takım üzerindeki otoritesini kaybettiği belirtilirken, Sergen Yalçın da en son yaptığı açıklamalarda yönetim ile aralarında bir problem olmadığını ve basında yer alan iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek çıkan haberleri yalanlamıştı.

Yorum: Kimse Kulüplerden Büyük Değil

Sergen Yalçın’a bu sezon yapılan eleştirilerin çok büyük bir kısmına hak vermemek mümkün değil. Başarılı hoca gerçekten de kafasını halen daha toparlayamamış ve rehavete kapılmış bir görüntü sergiliyor. Ancak bu durum tek başına Sergen Yalçın’ın rahatlaması ile de alakalı değil.

Zira takımda yer alan birçok oyuncu da geçen sezonki performansına yaklaşabilmiş değil. Yaşanan sakatlıklar, ekstra puan kayıpları ve birçok farklı sıkıntıda Sergen Yalçın’ın payının büyüklüğü küçüklüğü tartışma konusu olabilir ancak Avrupa’da gösterilen kötü performans kesinlikle Sergen Hoca’ya yazar.

Evet, Türkiye Ligi Avrupa seviyesinde değil, evet fizik kalite konusunda Beşiktaş rakiplerinden eksik ancak o zaman aynı oyunu 4 maç oynamaya çalışmanın ve takımı hırpalamanın anlamının sorgulanması gerekir.

Bununla birlikte Romanya liginin temsilcisi Sheriff Tiraspol de Beşiktaş’tan daha iyi bir takım olmamasına rağmen Shaktar Donetsk ve Real Madrid karşısında galibiyetler almayı başardı. Hem de ne Romanya Ligi Türkiye’den daha iyi bir lig, ne de Sheriff Tiraspol Beşiktaş seviyesinde bir takım dahi değilken bunu başarabiliyorlarsa Sergen Yalçın’ın iğneyi kendisine batırması şart. Her ne kadar kimsenin beklemediği bir şampiyonlukla taraftarları mutluluğa boğmayı başarsa da Sergen Yalçın’ın kulüplerin ve camiaların asıl olan olduğunu bilmemesi mümkün değil.