Beşiktaş’ta Rosier için Karar Verildi

Beşiktaş’ta Rosier için Karar Verildi

19 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

 Beşiktaş’ta son dakika transfer haberi geldi. Siyah beyazlı takımın yönetim 4,5 milyon Euro piyasa değeri olan Valntino Rosier için öncelikli olarak Sporting Lizbon’a yeni bir kiralama teklif yapmaya hazırlanıyor.

Beşiktaş’ın sezon başında sezon başı Sporting Lizbon’dan kiraladığı Valetin Rosier’i takımda tutmak için çalışmalara başladı. Bu transfer için yol haritasını belirleyen siyah beyazlı takımın yönetimi performansı ile büyük bir alkış alan Fransız sağ bek için Portekiz kulübü ile kısa sürede masaya tekrar oturacak.

Beşiktaş Rosier’i Kulüpte Tutmaya Çalışıyor

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın mutlaka takımda kalmasını istediği Rosier için Beşiktaş yönetiminin ilk olarak Portekiz kulübüne 1 yıllık daha kiralama teklifi sunacağı açıklandı.

Bunun nedeni is Rosier’in piyasa değerinin 4,5 milyon Euro olması, ekonomik sıkıntıları bulunan siyah beyazlı takım için oldukça avantajlı bir durum. Beşiktaş Rosier’en düşük bir maliyet ile 1 sezon daha faydalanmak istiyor.

Eğer bu Beşiktaş bu hedefe ulaşamazsa bu kez de 24 yaşındaki sağ bek için bonservis pazarlığına oturacak. Siyah beyazlı takımın yönetimi Rosier’in Beşiktaş’ta oynama isteğini pazarlıklarda avantaja çevirmeyi planlıyor. Sezon başından bu yana çok istikrarlı bir şekilde performans gösteren Valentine Rosier 1 gol ve 4 asist ile 5 gole direkt katkıda bulunan bir isim oldu.

Valentine Rosier Kimdir?

Tam adı ile Valentin André Henri Rosier, 19 Ağustos 1996 tarihinde doğmuştur. Sporting CP’den kiralık olarak Beşiktaş’ın savunucusu olarak oynayan Fransız profesyonel futbolcudur. Guadeloupean ve İtalyan kökenli Montauban, Tarn’da doğan Rosier, üst düzey kariyerine 2015 yılında dördüncü kademede Rodez AF ile başladı ve bir yıl sonra üç sezonluk bir sözleşme ile Ligue 1’in Dijon FCO’suna taşındı.

Rosier, 31 Ocak 2017’de Coupe de France’ın son 32’sinde, FC Girondins de Bordeaux’da 2-1 mağlubiyetin tamamını oynayarak ilk profesyonel maçına çıktı. 30 Nisan’da aynı rakipleri ağırlayarak, ilk üst düzey oyununu golsüz berabere ile oynadı.

27 Haziran 2019’da Rosier, Portekiz’in Primeira Liga’sının Sporting CP’sinde 7,5 milyon € ücret karşılığında ve Mama Baldé’nin Dijon’a takas edilmesi karşılığında üç yıllık bir sözleşme imzaladı. 15 Eylül’de Boavista FC’ye 1-1 berabere kaldı. İlk sezonu ayak yaralanmalarıyla bozuldu.

2 Ekim 2020 tarihinde Rosier, 2020-21 sezonunda kiralık Süper Lig kulübüne katıldı.