Beşiktaş’ta Gündem Devre Arası

Beşiktaş’ta Gündem Devre Arası

17 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunu çifte kupayla şampiyon olarak tamamladıktan sonra 2021-22 sezonuna istediği başlangıcı yapamayan Beşiktaş’ta gözler, Ocak ayında başlayacak olan devre arası transfer dönemine çevrildi. Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın Beşiktaş yönetimiyle bir toplantı düzenlediği ve bu toplantının sonucunda Ocak ayında kadroya takviye yapılması kararı alındığı öğrenildi.

Milli arada Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıklarına tam gaz devam eden teknik direktör Sergen Yalçın da verilen bu karardan sonra transfer çalışmalarına da hız verdi. 49 yaşındaki teknik direktörün birkaç oyuncuyu istediği ve yönetime bu oyunculardan oluşan bir transfer listesi verdiği öğrenildi.

Sergen Yalçın, oyuncularıyla yaptığı görüşmede de Ocak ayına güçlü bir şekilde girmeleri gerektiğini ifade etti. Ocak ayına ligden kopmamış bir şekilde girmenin kadroya yapılacak takviyeleri etkileyeceğini belirten Yalçın, oyuncularına yapılacak transferlerle birlikte şampiyonluk ipini göğüsleme ihtimallerinin hiç de az olmadığını söyledi.

İlk Hamle Hasic

Beşiktaş’ın Ocak ayındaki devre arası transfer döneminde 2 veya 3 oyuncuyu kadrosuna katması bekleniyor. Siyah beyazlı takımın Ocak ayında yapacağı ilk takviye bir iç transfer olacak. Siyah beyazlı takımın genç futbolcusu Ajdin Hasic, geçirdiği ağır sakatlıktan sonra siyah beyazlı formasına kavuşacak.

Sergen Yalçın, Ocak ayında sahalara dönecek Hasic’i yeniden takım listesine almayı planlıyor. Siyah beyazlı takımın teknik direktörü, Sırp futbolcu Adem Ljajic’in lisansını dondurup Hasic’i kadroya almayı planlıyor.

Beşiktaş, Hasic’in dışında bir sağ bek, bir kanat oyuncusu, bir de forvet transferi yapmayı planlıyor. Sergen Yalçın, siyah beyazlı yönetimle yaptığı toplantıda Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal’in alternatiflerinin olmadığını ve bu oyunculara alternatif iki oyuncu transfer etmek istediklerini ifade etti.

Siyah beyazlı yöneticiler de Sergen Yalçın’ın bu talebini onayladı ve oyuncu arama çalışmaları başladı. Beşiktaş’ın forvet transferindeki aday ise Cenk Tosun. 2020-21 sezonunun ikinci yarısında da Beşiktaş forması giyen Cenk, yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu erken kapatmıştı.

Teknik direktör Sergen Yalçın, Cenk Tosun’un takım için çok uygun bir oyuncu olacağını düşünüyor. Sergen Yalçın, 2020-21 sezonunda sakatlıktan dolayı oynayamayan Cenk’in 2021-22 sezonunda çok iyi bir performans vereceği ve takımın en önemli isimlerinden biri olacağından emin.

Ayrılıklar da Olacak

Beşiktaş, tüm bu transferler için gerekli olan kaynağı ise yollarını ayıracağı oyunculardan çıkaracak. Siyah beyazlı kulüpte Adem Ljajic, Jeremain Lens ve Douglas ile yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Sırbistan milli takımından uzak kalan Adem Ljajic’in Dünya Kupası’nda forma şansı bulmak için yeni bir takıma gitmek istediği ve ülkesinden bazı takımlarla görüşmelere başladığı iddia edildi. Hollandalı oyuncu Lens’in ise Süper Lig ve Hollanda’dan kulüplerle irtibatta olduğu öğrenildi.

Beşiktaş, sağ bek Douglas’tan da kendine takım bulmasını istedi. Siyah beyazlı takımda ayrılması gündemde olan bir diğer isim ise 2-1 kaybedilen Trabzonspor maçından sonra Yusuf Sarı’nın paylaşımını beğenen N’Sakala. Beşiktaş, bu oyuncularla yollarını ayırması durumunda 3,3 milyon euroluk bir tasarruf sağlayacak ve devre arasındaki transferler bu bütçeyle yapılacak.