Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz Yolcu

Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz Yolcu

7 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalardan 2020-2021 sezonunun sonunda siyah-beyazlı ekip ile sözleşmesi bitecek olan genç futbolcu Dorukhan Toköz’ün takımdan ayrılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Açıklamasında ezeli rakibi Fenerbahçe’ye giderse bundan rahatsız olacağını fakat bunun Dorukhan’a yaptıkları sözleşmede bir kuruşluk bile bir değişiklik yapmayacağını belirten Çebi, genç futbolcuya karşı sert bir tutum sergiliyor.

Bu sezon siyah beyazlılar ile 18 kez maça çıkan Dorukhan, bu maçların sadece 3’ünde 90 dakika sahada kalmasından ve son 8 maçta maksimum 27 dakika forma şansı bulmasından dolayı Beşiktaş kulübünden gelen teklifleri iki kez geri çevirdi. Henüz 24 yaşındaki genç futbolcunun bu tavrı Ahmet Nur Çebi’yi böyle bir tavır sergilemeye itti.

Dorukhan’ın Kafası Karışık

Geçtiğimiz günlerde A Spor Müdürü Cüney Şen ile bir röportaj gerçekleştiren Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Dorukhan’a karşı yaptıkları teklifin hala geçerli olduğunu ve futbolcunun oynamasını istediklerini dile getirdi.

Röportajda kullandığı ‘zorla güzellik olmaz’ sözleriyle bir kez daha Dorukhan Toköz’e karşı yaptıkları tekliften geri adım atmayacaklarını belirten Çebi, Fenerbahçe’ye giderse bundan rahatsız olacağını fakat bunun Dorukhan’a yaptıkları sözleşmede bir kuruşluk bile bir değişiklik yapmayacağını da ekledi.

Genç futbolcunun menajerinin ise ‘Başka teklifler de var’ diyerek futbolcunun kafasını karıştırdığı dedikoduları yapılırken, Beşiktaş kulübü ile son görüşmenin mart ayında gerçekleştirileceği fakat Dorukhan Toköz’ün ne olursa olsun sezon sonunda Beşiktaş’tan ayrılacağı iddia ediliyor.

Öte yandan geçtiğimiz son iki transfer sezonunda adı birçok Fenerbahçe’yle anılan Dorukhan’nın Ozan Tufan ile takası da çok konuşuldu. Ancak Ozan Tufan için Fenerbahçe cephesine yurtdışından yapılan teklifler bu takasın gerçekleşmesine engel oldu. Ayrıca Ozan Tufan ve Sergen Yalçın’ın kimyalarının uyuşması nedeniyle de Fenerbahçe’nin bu transferden vazgeçtiği dedikoduları söylentiler arasında yer alıyor.

Dorukhan Toköz Kimdir?

21 Mayıs 1996 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Toköz, futbol kariyerine 2009 yılında Eskişehirspor ile başladı. 2015 yılında yine Eskişehir spor ile profesyonel kariyerine başlayan Dorukhan, 2018 yılında Beşiktaş’a transfer oldu ve halen Beşiktaş formasını giymektedir.