ABDULLAH AVCI ETKİSİ

Süper Lig kapsamında yapılan 23. hafta mücadelesinde ligin bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor sahasında Denizlispor’u 1-0’lık skorla yenik etti. Yeni transferi Bakasetas’ın golüyle 3 puanı hanesine yazdıran bodo-mavililer çıkmış olduğu son 4 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Fırtına’da Abdullah Avcı’nın takımın başına geçmesinin arkasından dikkat çeken bir teferruat ortaya çıktı. Süper Lig’in 23. haftasında sahasında Denizlispor’u, yeni transferi Bakasetas’ın attığı golle 1-0 yenik eden Trabzonspor, zirveye doğru yükselişini sürdürdü.

Sezona Eddie Newton yönetiminde tarihinin en fena günlerini yaşayarak başlamış olan Karadeniz kadrosu ilk 8. haftalık kısımda 1 galibiyet, 3 birliktelik, 4 mağlubiyetle 6 puan biriktirerek ligde 17. sırada yer aldı.

Avcı’nın takımın başına geçmesiyle beraber zamanı bir çıkışa imza atan Trabzonspor, küme hattından zirveye doğru güvenli adımlarla ilerleyerek 23. hafta nihayetinde 39 puanla 4. sırada yer aldı. Lig lideri Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 9’a, Beşiktaş ve Galatasaray ile 6’ya indirdi.

AVCI TRABZONSPOR’A YARADI

10 Kasım 2020’de Trabzonspor’un başına geçen 22 Kasım Pazar günü de bordo-mavili takımın başlangıcında ilk resmi maçına çıkan Abdullah Avcı, 75 günlük maç trafiğinde bordo-mavili takımın başlangıcında zamanı bir çıkışa imza attı.

Söz mevzusu müddette Süper Kupa’yı müzesine getiren Karadeniz kadrosu Süper Lig’de ise 14 maçta 10 galibiyet, 3 birliktelik ve 1 yenilgi alarak 33 puan toplamayı başardı. Maç başına 2,25 puan averajı sağlayan Abdullah Avcı, bu neticelerle bordo-mavili ekibi ligin zirvesine doğru bir yolculuğa çıkardı.

Süper Lig’de 2020-21 sezonuna fena başlangıç meydana getiren ve ilk 8 haftada ancak 6 puanı hanesine yazdırabilen Trabzonspor, Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin arkasından yükselişe geçti.

Avcı yönetiminde ilk maçına 22 Kasım 2020’de çıkan bordo-mavililer, 4 Şubat’taki Denizlispor karşılaşmasıyla beraber geçen 75 günlük müddette puanını 39’a yükseltti. Süper Lig’in 8. haftasında 17. sırada yer edinen Trabzonspor, 23. hafta nihayetinde 13 basamak yükselerek 4.’lüğe yükseldi.

BOLCA PUAN TOPLADI

Abdullah Avcı yönetiminde çıkmış olduğu 14 lig karşılaşmasında tek mağlubiyeti bulunan bordo-mavililer, Avcı’nın göreve başladığı 9. haftadan itibaren ligde en oldukça puan toplayan ikinci ekip konumunda yer aldı. İlk 8 haftalık kısımda önder Fenerbahçe’nin 17, Galatasaray’ın 16 ve Beşiktaş’ın 10 puanı bulunuyordu.

Trabzonspor ise 6 puanda kalmıştı. Abdullah Avcı, 22 Kasım Pazar günü bordo-mavili takımın başlangıcında çıkmış olduğu ilk resmi maç olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçıyla beraber geçen laf mevzusu süreçte 33 puan toplarken, Beşiktaş 35, Fenerbahçe 31 ve Galatasaray 29 puan topladı.