BEŞİKTAŞ’TA AZ DEPLASMAN SEVİNCİ

Beşiktaş’ta gezi süreci bitiyor. Kartal 1’i kupada olmak suretiyle önündeki 9 maçın 7’sini İstanbul’da oynayacak. Siyah-beyazlılar ancak Malatya ve Erzurum’a gidecek. Kara Kartal önündeki 9 maçın 7’tepsi İstanbul’da oynayacak. Bu haftayı ‘bay’ geçecek olan siyah-beyazlılar, 26 Şubat’taki Denizlispor maçıyla beraber yoğun bir fikstüre girecek.

Ancak takımın avantajı, bu periyotta oldukça fazla gezi etmeyecek olması. Denizlispor maçının peşinden 2 Mart’ta Malatyaspor ile deplasmanda yüz yüze gelecek olan Beşiktaş, bu maçın peşinden çıkacağı 6 karşılaşmada İstanbul’da boy gösterecek. Evinde Gaziantep ile oynayacak olan Kartal, peşinden Başakşehir’e misafir olacak.

Bu maçın peşinden Başakşehir ile iç sahada Türkiye Kupası maçına çıkacak; peşinden Fenerbahçe’yi misafir edecek. Derbi sonrası Kasımpaşa ile deplasmanda yüz yüze gelecek olan siyah-beyazlılar, peşinden Alanyaspor’u ağırlayacak. Erzurumspor karşılaşmasına kadar İstanbul’da boy gösterecek olan Beşiktaş, bu periyotta en çok puana ulaşmanın ve kupada finale çıkmanın hesaplarını yapıyor.

NEREDEYSE DEPLASMANA GİTMEYECEK

Beşiktaş’ta gezi süreci bitiyor. Bu haftayı bay geçecek olan siyah-beyazlılar, 26 Şubat’ta oynayacağı Denizlispor maçıyla beraber yoğun bir fikstüre girecek. Ancak siyah-beyazlıların avantajı, bu periyotta oldukça fazla gezi etmeyecek olması.

Denizlispor maçının peşinden 2 Mart’ta Yeni Malatyaspor ile deplasmanda yüz yüze gelecek olan Beşiktaş, bu maçın peşinden çıkacağı 6 karşılaşmada İstanbul’da boy gösterecek. İç sahada Gaziantep FK ile oynayacak olan siyah-beyazlılar peşinden Başakşehir deplasmanına gidecek.

Bu maçın peşinden Başakşehir ile iç sahada Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasına çıkacak olan Kara Kartal, peşinden da evinde Fenerbahçe’yi misafir edecek. Derbinin peşinden Kasımpaşa ile deplasmanda yüz yüze gelecek olan siyah-beyazlılar, ondan sonra ise Alanyaspor’u ağırlayacak.

34. haftada oynanacak olan BB Erzurumspor karşılaşmasına kadar İstanbul’da boy gösterecek olan Beşiktaş, bu periyotta en çok puana ulaşmak ve Ziraat Türkiye Kupası’nda finale çıkmanın hesaplarını yapıyor.

İZİN SONRASI AÇIKLAMA

3 günlük iznin peşinden bugün hazırlıklarına başlamış olan Beşiktaş’ta 4 oyuncu antrenmanda yer almadı. Cenk Tosun, Montero, Ghezzal ve Rıdvan Yılmaz, takımla beraber çalışmadı. Beşiktaş kulübü sakatlığı bulunan isimlerle alakalı bir izahat yayınladı. Beşiktaş, sakatlığı bulunan oyuncular ile alakalı izahat yaptı.

Gençlerbirliği maçının peşinden 3 gün izin meydana getiren siyah-beyazlılar bugün hazırlıklarına başlarken, sol dizinde ağrı hisseden ve meydana getirilen tetkikler cevabında dizinde ödem tespit edilen Cenk Tosun, antrenmana katılmadı. Tedavileri geçindiren adlar Montero ve Ghezzal da antrenmana katılmazken, Trabzonspor maçında sakatlanan ve bir süredir takımdan ayrı kalan Rıdvan Yılmaz ise kendisine verilen hususi program dahiline çalıştı.