Beşiktaş’lı Dorukhan İspanya Yolcusu

Beşiktaş’ta geleceği konusunda çalkantılar yaşanan Dorukhan Toköz’ün sezon sonunda sözleşmesi sona erecek. Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin teklifini hala cevaplamayan ve yurt dışından tekliflere açık olduğunu açıklayan Dorukhan Toköz İspanya yolcusu gibi duruyor.

İspanyol basınında yer alan haberlere göre Dorukhan Toköz önümüzdeki sezon La Liga’da forma giyecek. İspanyol basın mensuplarından alınan duyumlara göre Toköz’ün önümüzdeki sezon Betis’te oynaması bekleniyor.

Dorukhan Transferinde Gülen Taraf Kim Olacak?

Transfer sezonunun başından itibaren başta Beşiktaş ile yeni sözleşme dedikoduları ile başlayan Dorukhan Toköz düğümüne Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da katılmasıyla oyuncunun durumu adeta arap saçına döndü.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Dorukhan Toköz’e tekliflerinin ilettiklerini ve teklifi kabul etmemesi durumunda ezeli rakiplerinden birine transfer olsa bile tekliflerinde yükseltmeye yapmayacaklarını ifade etmesi üzerine Dorukhan’ın menajerinden genç oyuncunun yurt dışına da gitmeye hazır olduğu açıklaması geldi.

Ara transfer döneminde Ozan Tufan ile takası gündeme gelen Dorukhan Toköz’e en ciddi talipler İtalya Serie A takımlarından Udinese ve Lazio iken, araya La Liga’dan Betis’in girmesi oyuncunun kafasını iyice karıştırdı.

Transferde Kilit İsim

Fichajes.net sitesinde AS Gazetesinin kaynak göstererek yapılan haberde Dorukhan Toköz’ün Real Betis’e transfer olması an meselesi. Yaz transfer dönemine kadar genç oyuncuyla şartlar konusunda anlaşıp, 1 Temmuz’da Beşiktaş ile olan sözleşmesi bitince imzaları atmak isteyen Real Betis’in, ligi ilk 6’da bitirmek ve gelecek sezon Avrupa kupalarında boy göstermek amacıyla yapılan stratejik planda Toköz’ün kritik bir öneme sahip olduğu öğrenildi.

Öte yandan kadrosunu güçlendirmek isteyen teknik direktör Manuel Pellegrini, yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle kulübün mali açıdan sıkıntılı günlerden geçtiğini ve transferi bonservissiz bir şekilde bitirme amacı içerisinde olduğu da ortaya çıktı.

Real Betis ile Dorukhan Toköz arasında iletişimi sağlayan Real Betis Sportif Direktörü Antonio Cordon’un, Dorukhan’ı yakından takip ettiği ve teknik adamlarının oyun anlayışına uyan bir oyuncu olduğu yönündeki açıklamaları, transferin Antoino Cordon tarafından bitirileceğini düşündürüyor. Ancak Beşiktaş’ın teklifinin hala masada olması hem Dorukhan Toköz’ün kafasını hem de planlarını Dorukhan’a göre plan kuran Real Betis’in gelecek planlarını karıştırıyor.