Beşiktaş’ın Transfer Karasızlıkları

Beşiktaş’ın Transfer Karasızlıkları

13 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ta geride bıraktığımız sezonda hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşarak 2 kupayı birden müzesine götürmeyi başarmıştı. Sezonun tamamlanmasının ardından önümüzdeki sezon için hazırlıklara başlayan siyah beyazlılarda ilk olarak sözleşmesi sona ermekte olan başarılı teknik direktör ile uzun görüşmeler sonunda 1 yıllık yeni bir sözleşme imzalandı.

Teknik direktör krizini çözen Beşiktaş, şimdi ise kadro planlaması ve transferi çalışmaları yapıyor. Bilindiği üzere siyah beyazlılar, ilk olarak geçen sezon başarılı bir performans sergileyen fakat kiralık olan sözleşmeleri sona eren futbolcularını gelecek sezonda da kadroda tutmanın planlarını yapıyor. Öte yandan teknik direktör Sergen Yalçın, geçen sezon takımın gol yükünü çeken futbolculardan olan Kamerunlu forvet Vincent Aboubakar’ın takımdan ayrılmasının ardından yıldız bir forvet istediğini yönetime iletmişti. Bunun üzerine çalışmalarına sürdüren Beşiktaş, mutlu sona ulaşmaya çok yakın.

Beşiktaş’ın Transfer Gündmei

Gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta ilk olarak geçen sezon takımın önemli oyuncularından biri olan Rachid Ghezzal’ın tekrardan kadroya katılması yönünde olumlu adımlar atıldı. Bonservis konusunda İngiltere’nin Leicester City takımı ile anlaşan siyah beyazlılar, bu futbolcunun dışında yıldız forvet Diego Costa ile anlaştı. İspanyol futbolcu ile yıllık maaş ve imza parası konusunda anlaşan Beşiktaş, bu iki futbolcunun en kısa zamanda İstanbul’a gelmesini bekliyor.

Valentin Rosier’de Mutlu Son Çok Yakın

Beşiktaş’ta kiralık olarak oynayan fakat sözleşmesi sona erdiği için Sporting Braga’ya geri dönen Valentin Rosier konusunda da olumlu adımlar atmış durumda. Türkiye’den başka takımlardan gelen teklifleri kabul etmeyen Valentin Rosier, kulübüne gelecek sezon Beşiktaş’ta oynamak istediğini defalarca iletti. Bunun üzerine Beşiktaş ve Sporting Braga arasındaki görüşmelerde de artık sona yaklaşıldı. Siyah beyazlılar, Fransız sağ bek için 1 milyon euro kiralama ücretinin yanı sıra, 3 milyon euro bonservis opsiyonu ve bir sonraki satıştan pay teklif etti. Bu noktada Beşiktaş, başarılı futbolcunun bonservis ücretini önümüzdeki sezondan sonra 3 taksit şeklinde ödeyecek. Bu gelişmelerin üzerine Valentin Rosier’in en kısa zamanda İstanbul’a gelerek kampa katılması bekleniyor.