Beşiktaş’ın Transfer İsteği: Cenk Tosun

Devre arasında kadrosuna yeni isimler katmak isteyen Beşiktaş’ın yeni isteği Cenk Tosun. Almanya ve İngiltere olmak üzere farklı takımlardan teklif aldığı bilinen Cenk Tosun için siyah beyazlı takım da yarışa dahil oldu. Cenk Tosun yaşadığı uzun süreli sakatlık sonrasında yeniden Everton forması giymeye devam ediyor. Fakat yetenekli futbolcu kariyerine farklı bir takım ile devam etmek istediğini açıkladı.

Everton’un kadrosunda tutmak istediği milli futbolcunun ise kararını yakın bir zamanda vereceği biliniyor. Everton, oyuncuyu vermek istemese de Cenk Tosun, kendini daha çok gösterebileceği bir takım istiyor.

3 Kulüp Daha Var

Cenk Tosun yaşadığı uzun süreli sakatlık sonrasında yeniden Everton forması giymeye devam ediyor. Fakat yetenekli futbolcu kariyerine farklı bir takım ile devam etmek istediğini açıkladı. İngiliz kulübü ile bu sezon sadece 6 maça çıkan Cenk Tosun sadece 44 dakika yeşil sahada yer aldı. Milli futbolcu daha fazla şans bulacağı bir takıma transfer olmak istiyor.

Beşiktaş ise sezonun ikinci yarısında Cenk Tosun’u kadrosuna dahil etmek istiyor. 29 yaşındaki oyuncunun talipleri arasında siyah beyazlı takım dışında toplam 3 kulüp daha bulunuyor.

Daha Fazla Forma Giyeceği Bir Takım İstiyor

İngiltere’den West Bromwich Albion, Amlanya’dan Schalke 04 ve Herta Berlin Beşiktaş dışında Cenk Tosun için Everton ile iletişime geçen takımlar arasında yer alıyor. Öte yandan İngiliz ekibi Cenk Tosun’u kadrosunda tutmak istiyor. 29 yaşında forvet, hazşran ayında gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası önce daha fazla forma giyeceği bir takıma gitmek istiyor.

Henüz kararını vermemiş olan Cenk, kulübü ile yapacağı görüşmeler sonrasında onu istyen kulüpler arasında bir değerlendirmede bulunacak. Cenk Tosun 2018 ocak ayında Everton’a transfer olmuştu. İngiliz ekibi ile şimdiye kadar 57 maça çıkan Cenk Tosun, toplamda 10 gol attı ve 6 asist yaptı.

Beşiktaş’ın kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Cenk Tosun’u Beşiktaş’ta görmek isterim. Everton kiralık göndermeyi düşünürse gerekeni yaparız.

Yerli bir futbolcu, bu konuda sıkıntılarımız var. Ocak’ta durumuna bakarız. Cenk Tosun’a kapımız açık” sözlerini kullanmıştı. İspanyol basının da ise Beşikteş’ın Cenk Tosun transferde ciddi yol kat ettiğini ve milli futbolcuyu satın alma opsiyonlu kiralık kadrosuna dahik edeceğini yazdı.