Beşiktaş’ın Altyapısından Gelen Başarılı Futbolcular

Beşiktaş’ın Altyapısından Gelen Başarılı Futbolcular

28 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş, altyapısından gelen yetenekli sporcular ile gündem olmaya devam ediyor. Altyapıda yetişen genç futbolcular, sadece takım bünyesinde değil aynı zamanda A Milli Takım’da da forma giyiyor.

İşte Siyah Beyazlı kulüp çatısı altında yetiştirilen başarılı futbolculara dair merak edilen gelişmeler…

Beşiktaş Altyapısından Milli Takıma!

Siyah Beyazlı kulübün altyapısı, sadece kendi takımına değil diğer kulüpler ile birlikte A Milli Futbol Takımına da büyük katkı sağladı. Yıldız, A-Genç, B-Genç ve PAF takımlarında forma giyen sporcular değişen yaş aralıklarında Ay Yıldızlı forma giydiler. Ersin Destanoğlu, Rıdvan Yılmaz, Ajdin Hasic ve Erdoğan Kaya bu futbolcular arasında yer alıyor.

Ersin Destanoğlu, Karius’un takımdan ayrılmasının ardından kalede forma şansı buldu. Aynı zamanda Kırmızı Beyazlı kadroya da dahil edilen 20 yaşındaki futbolcu, yönetimin de güvenini kazanmış durumda. 1,95 metre boyundaki Ersin Destanoğlu, Beşiktaş A takımına 50 bin Euro karşılığında transfer olmuştu.

19 yaşındaki Rıdvan Yılmaz ise sol bek mevkiinde son derece başarılı. Türk futbolu, Caner Erkin sonrasında sol bek yetiştirmede yetersiz kalırken 1,74 metre boyundaki Rıdvan Yılmaz, imdada yetişti.

Ajdin Hasic de 18 yaşını doldurur doldurmaz sözleşme imzalayan oyuncular arasında bulunuyor. Sağ kanatta oynayan genç yetenek, sol ayağını hakim olarak kullanıyor. Bunun yanı sıra 10 numara mevkiinde de oynayabiliyor.

Erdoğan Kaya ise stoper olarak 2. Lig’de mücadele eden Turgutluspor’da kendisine forma buldu. 1,90 metre boyundaki Kaya, Türkiye U21 kadrosunda da yer alıyor. 20 yaşındaki oyuncunun Ege takımı ile olan sözleşmesi 2022 tarihinde sona erecek.

Semih Kılıçsoy 2005 Doğumlu!

Beşiktaş Kulübü, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun başında altyapısında yetişen Semih Kılıçsoy ile mukavele imzalamıştı. Beşiktaş Futbol Akademisi’nde 5 seneden beri spor eğitimi gören ve son olarak da 19 yaş Altı Takımı’nda oynayan Semih Kılıçsoy, yeşil sahada son derece başarılı.

2005 doğumlu olan genç yetenek, forvet mevkiinde oynuyor. Sözleşme Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nde imzalandı. Semih Kılıçsoy’un gelecek vadeden bir oyuncu olduğu düşünülüyor.